YAZARLAR

Bu kelime günlük hayatımızda da zaman zaman kullandığımız bir kelime olmasına rağmen, yine de erkek okurlarımın kelimeye daha aşina olduğu düşüncesindeyim.

Buna rağmen bilmeyen tüm okurlarımı sözlük karıştırma zahmetinden kurtarmak için önce kelimenin basit anlamını söyledikten sonra yazı içeriğine geçmek istiyorum.
Rölanti: (motorlu taşıtta) motoru boşa almak veya araç motorunu normal devrinde çalıştırmak.

Hayatın içinde bizlerin diline pelesenk olmuş hali ise;
“Rölantide kalmak!”
“Hayatı rölantiye almak!”
“Rölantide gitmek!”
İnanıyorum ki hepiniz, yaşamınız boyunca en az bir kere bile olsa hayatınızı rölantiye almışsınızdır.
Boşvermişsinizdir, geri çekilmişsinizdir… Yaşamdaki hiç birşeyin üstüne düşmeden oluruna bırakmışsınızdır… Hatta kimi zaman kendinizi dinlemek adına büsbütün sessizliğinize bürünmüşsünüzdür veya yavaşlamak istemişsinizdir. Akışta kalarak, hayatın seyrine dalmayı tercih etmişsinizdir. Kısacası hayatı rölantiye almışsınızdır! Aslında hayattan kısa bir mola alma halidir rölanti.

İşte ben de 2020’yi tamamlamak üzere olduğumuz şu günlerde bunu yapabilmenin heyecanını, huzurunu ve tadını almak isteyenlerdenim. Pandeminin gölgesinde geçen koskoca bir yılın yorgunluğu, ilave üç yeni kitap yazmış olmanın telaşeli günleri, köşe yazıları, röportajlar, interaktif bağlantılı programlar, evde imza günleri ve nihayetinde son sürat devam eden Selin Işıl Yazarlık Akademisi’nin yoğun temposu derken, kendimi on beş günlüğüne rölantiye alma vaktinin geldiğini düşünüyorum.

Siz bu satırları okuduğunuzda ben “rölanti” süremden gün yiyor olacağım… Yani bu satırlar 2020 yılının sizinle buluşan son satırları… Ne zaman mı buluşacağız yeniden? Onbeş gün sonra…2021′ de.
2020’nin neler getirip neleri götürdüğünden ziyade, 2021 yılının güzelliklerine, umutlarına ve vereceği ışığa şimdiden sımsıkıya bağlanmanız dileğimle.

Mutlu seneler…

> Yeni Meram >Yazarlar > RÖLANTİ!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.