YAZARLAR

Unutulmamak bahtiyarlıkların en büyüğüdür.Bu vecizeyi bana Cennet Mekan Hocam araştırmacı yazar,çevirmen Abdi ÖZKÖK Armağan etti.Bu yüce haslet kainattaki tüm yaratıkların ortak özelliğidir.

İnsanoğlundan tutun da, akla gelen tüm canlılar  üreme özelliği taşırken, birbirine benzedikleri binlerce koyunun kuzuları ile buluşmasındaki o yüce manevi sırrı anlamak mümkün değildir.

Keçi Oğlağını,Koyun kuzusunu doğurduğu an yalayarak kurulayıp onu memesine çekmesindeki ilahi gücün özünde unutulmamak vardır.Binlerce Arının bir Ana Ariya bağımlılığı bir mucizevi olgudur.Bu olgu olmasa, o arı kovanı Oğul vermez ve had da Bal yapmaz.Kirpi yavrusunu severken Pamuğum dediği rivayetinin bir derin anlamı vardır.Zira dikeni pamuk yapan gücün derecesini ölçmek mümkün değildir.

Yazımın başlığında ANTİK DOSTLAR BAYRAMLAŞTI dedim.Antik tabiri eskirken değerlenmenin adıdır.Bizim ANTİK DOSTLAR,Mesleklerinin doruğunda Kamuya yada kendi hesaplarına çalışma hayatını yüz akı ile tamamlamış ve Emeklilik  gibi bir yüce hakkı elde edip köşesine çekilmiş dostlarımızdır.

Bu dostlar, Yetmişlere,seksenlere ve had da 90 ‘ara dayanmış çalışma hayatlarını ister kamuda, ister kendi hesabına tamamlarken, verdiği iman gücüne dayanan efor ve sağlıklı beslenme hassasiyetleri eseri Yüce Yaratanın lütfü ile ANTİK YAŞA  gelmişlerdir.

Antik yaşa gelirken, içinde bulundukları cemiyete Vatan, Millet sevgisi yanında insanlığa tıpkı görevde oldukları dönemlerindeki gibi efor verip, Vatanına Milletine son nefesine değin yararlı olmayı ‘’İKİ GÜNÜ EŞ OLAN ZARARDADIR’’ vecibesine dayandıkları  görülmektedir. Bu Aziz ve mümtaz ANTİK DOSTLARIMIZLA Konya Mimarlar Odası ile, genelde Mimar Mühendis Yılmaz  YILMAZ’ ın Antik dostlara tahsis edilmiş Ofis ve dergahında, haftanın sonu hariç her günü toplanıp sohbetler ile kendilerini yenileyen Emekliler Grubundaki mazisi ak dostlarımız en medeni birlikteliğin örneğini vermektedirler.

Geçtiğimiz hafta içiydi,ANATİK DOSTLARIMIZLA Söz konusu mekanlarda birlik olup Bayramlaştık.Sohbet ve anılarımızı ötelediğimiz Ramazan ayında Oruç ibadetimizin ardından yaşadığımız Ramazan Bayram ile yeni yaşam ve ufuklara yelken açtık.

Geleceğimizin güzellikler dolu geçmişlerin yeniliklerle donanımlı olmasını YÜCE MEVLADAN Diledik.

İşte bizim antik dostlardan bir grup. Yılmaz YILMAZ,Hanefi AYTEKİN,

Mehmet LORASDAĞI, Mehmet MERT,Mehmet ALTUN,Mehmet BAYDUR,Mevlüt KATIRCI,Salih CİVELEK,H Hasan DÜNDAR,Zafer GELİBOLU,Ünal BUGADUR,M. Emin MIHOĞLU,Necip SENYÜCEL,Tahir ÖZPINAR, Abdürrezzak ÜNAL,Altan YENİAYDOĞMUŞ Mehmet BİLDİRİCİ,Tahir ÖZMERT,Ersin ÜNER,Serdar IŞIK,Esat YILDIRIM,Ayhan DİNÇER,Ali Haydar NURULLAHOĞLU,Mustafa ÖZ,Osman Nuri DÜLGERLER,M.Emin BAYDUR,Zafer GELİBOLU,

Tanıdığımız tanımadığımız nice ANTİK dostlarımız vardır ki, bunların isimlerini sıralasak bu sütunlara sığmaz.Biz burada sadece iki mekanda birlik olan ANTİK DOSATLARIMIZ dan bahsettik Yaşını başını almış, Emeklilik gibi yüce bir mertebeye gelmiş, cümle can dostlarımıza daha nice Bayramlar ve yaşama sevinci dolu yıllar dileriz…

 

> Yeni Meram >Yazarlar > ANTİK DOSTLAR BAYRAMLAŞTI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.