YAZARLAR

Vatandaş kent içerisindeki yasaklamalar ve yanlış uygulamalar konusunda çok şikayetçi ..
U dönüşleri yasak, sola dönüşler yasak, girişler yasak, kavşaklarda sinyalizasyon yok, kimi kavşakta oto ve insan sayısının artmasına rağmen yaklaşık 20 yıldır hiçbir düzenleme yapılmamış, altgeçit giriş ve çıkışları kontrolsüz, kentin göbeğindeki daracık ama işlek olan sokaklarda adeta keşmekeş yaşanıyor ve buna birde en kalabalık saatlerde çöp toplama işleri eklenince değme gitsin..
Hangi akla hizmettir bilmiyorum. Basit bir örnek verelim..
Nalçacı Caddesi, Sille Kavşağı denilen bölgede sola ve U dönüşleri yasak. Sebebi de, zaman kaybıymış..
Burada zaman kaybı oluyor diye yasak koymuşsun. Büyükşehir istikametinden gelip Sille istikametine gidecek aracın sola dönmesini zaman kaybı oluyor diye ne alakaysa engellemişsin. Fakat bu aracı bir sonraki daracık sokaktan sağa döndürüp bir ışıkta daha bekleterek 10 dakikasını çalmışsın. Amaç güya trafiği rahatlatmakmış. Ne anladık biz şimdi bu işten..
Hadi bunu anladık diyelim..
Nalçacı Caddesi üzerindeki Sille Kavşağı ile Kule Kavşağı aynı konumda..
Peki neden Sille Kavşağında koyduğun dönüş yasaklarını Kule Kavşağında uygulamıyorsun?
Çoğu sokakta sağa ve sola dönüşler yasaklanınca millet köpürüyor..
Çoğu döner kavşakta sinyalizasyon olmayınca kazalar aldı başını yürüdü..
Birkaç örnek verecek olursak, Meram Araştırma Hastanesi’nin hem poliklinikler girişi, hem de acil girişi önü ile Faruk Sükan Doğumevi önündeki caddede adeta savaş yaşanıyor..
Arapoğlu Makası, Şems Caddesi, İnce Minarenin arka sokakları, Kadınlar pazarı civarı, Larende Caddesi, iş merkezlerinin bulunduğu Maliye binasının önü ve daha saymadığım bir çok cadde sokakta durum felç..
Başta da söylediğim gibi bunlara bir de en kalabalık saatlerde çöp toplama işlemleri eklenince değme trafiğin haline..
Vatandaş diyor ki;
Belediye Başkanları uyumasınlar, bu işler durmadan kaldırım taşı değiştirmekle olmuyor. Şöyle yakıtı beleş olan makam otolarına binsinler de, Dünya Şehri diye böbürlendikleri kenti bir dolaşsınlar. Dolaşsınlar da, aksayan bölgeleri ve yapılan yanlış uygulamaları bir görsünler. Biraz iyileştirme yapsınlar, bakın bir ton vergi veriyoruz bizi mağdur etmesinler..

> Yeni Meram >Yazarlar > Sevsinler böyle Dünya şehrini..
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.