YAZARLAR

Cumhuriyet Halk Partisi üzerine yazı yazmak hiç içimden gelmez.  Hem düşünce hem de duygu olarak bu zihniyete kendimi çok uzak hissederim.
Yıllardır Cumhuriyeti kuran parti söylemini tepe tepe kullandılar.  Laf üretmekten,  bir türlü liman bulamamış gemi gibi bir o yana bir bu yana savrulmaktan başka hatırı sayılır bir icraatlarına şahit olunmadı.  Hele Kılıçdaroglu dönemi tam bir pusulası şaşmış gemi gibi. Az gittiler uz gittiler dere tepe düz gittiler eski sağ /muhafazakar politikacılara ram oldular.
Hayli ilginç.
Bunlardan biri var ki, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanınca; mezarından kalkmış Atatürk muamelesi yapıyorlar.
Adam üçüncü sınıf bir oportünist.  Sağ /muhafazakar retorik kullanıyor.  Bizim aymaz solcular için ne gam!!! Açıkça yıllardır aç oldukları başarıyı onunla yakaladıklarını söylüyorlar. İlkeli olmak böyle bir şey  (!!!!)
Adam bu kadar ilgiyi iltifatı görür de durur mu? Şapkadan tavşan çıkarırcasına betondan kahraman çıkarıverdi. Elbette bununla da yetinmedi bu yolculuğunu bir eserle ölümsüz hale getirdi.
Yıllardır bir kahramana olan ihtiyacımızı giderdiği için Türk milleti olarak kendisine müteşekkiriz…
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun  zaferini anlatan kitaptan bahsediyorum.
KAHRAMANIN YOLCULUĞU
Mübarek zat… zatıalileri büyük bir tevazu ile kitabın kapağında resminin kullanılmasına müsaade buyurmuşlar. Daha büyük tevazu ve alicenaplıkla bu nadide esere bir de önsöz yazmışlar. Ama sonradan sorduklarında ben kahraman değilim buna şerhim var buyurmuşlar.
Göz yaşartıcı bir tevazu…
Kahramanımız bu muhteşem kitabın yayınlandığı günlerde dünya tarihinde hiç bir kahramana nasip olmayan bir eylem gerçekleştirdi.
Duyunuz ey ahali ve isterseniz sevinçten ağlayabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’ Haliç’te yapılması planlanan ‘Silahtarağa İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’ projesini iptal edip, aynı alanda ‘Temel Atmama’ töreni düzenledi. Yanlış duymadınız; proje  iptal edildi ve temel atmama töreni düzenlendi. Şaka gibi…
Kahramanımız seçim beyannamesinde şunları vaad ediyordu.

* 2 yeni ileri biyolojik arıtma tesisi,

*Marmara Denizi’nin kirlenmesine engel olacağız.

*Denize girilebilecek, lüfer yok olmayacak, orkinos geri gelecek.”

Olur böyle şeyler aziz İstanbullular.  Önemli olan KAHRAMANIN YOLCULUĞU dur.  Şunun şurasında 2023 ne kaldı.  Biraz dişinizi sıkıverin. Biz bütün bir millet olarak zaten kahramanın başımıza geçmesini  bekliyoruz.
Şapkadan tavşan betondan kahraman çıkardığını zannedenler CHP’nin küllerinden yeniden dirileceğini/dirildiğini düşünüyor ve buna inanmış görünüyorlar. Elbette kendi bilecekleri bir şey. Memlekette demokrasi var özgürlük var.
*
Kadının biri, 46 yaşındayken kalp krizi geçiriyor ve hastaneye kaldırılıyor
Ameliyat masasındayken, ölüme yakın rüyasında Azrail’i görüyor ve soruyor:
‘Benim saatim geldi mi?’
Azrail cevap veriyor:
‘Hayır, senin daha 43 sene, 2 ay ve 8 günün var’
Narkozdan uyandığında, estetik yaptırmaya karar veriyor.
Yüzünü gerdiriyor, dudaklarını doldurtturuyor ve göğüslerini düzelttiriyor kısacası: ‘Yeniden doğmuş gibi’
Daha uzun bir süre yaşayacağını bildiği için şimdi, o kadar ameliyatın değdiğini düşünüyor. Son ameliyattan sonra, hastaneden tamamen yeni bir insan gibi çıkıyor tam karşıdan karşıya geçiyorken ambulans çarpıyor ve ölüyor…

Azrail’e soruyor: ’40 seneden daha fazla yaşayacağımı söylemiştin
Neden o zaman bana o ambulansın çarpmasını engellemedin?

Azrail cevap veriyor:
‘Kız, Allah canını almasın ben seni tanıyamadım :))
Daha çok yaşama hevesiyle her yeri değiştirmemek lazım.  Azrail tanıyamaz mazallah.

> Yeni Meram >Yazarlar > KAHRAMAN /MIŞ
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.