YAZARLAR

Yer DOĞANHİSAR.

Yıllarca o ilçede yaşamanın acısını yaşadılar , badem gözlülerim.

İtildiler, öldürüldüler, taşlandılar.

O canlara bakan  R.K adlı can seven, Yüce Tanrı’yı seven  Anadolum’un yürekli kadınını , önce eski belediye başkanı öteledi, adam yerine koymadı.

Dernek devreye girdi  ve tam 3 kez seçimi kaybeden belediye başkanına gittik   . Her seferinde elimiz boş döndük .

Bir lokma ekmeği çok gördü…

Bir yudum suyu esirgedi  bu Tanrı emaneti canlardan.

Kendisini Yüce Tanrı’nın adaletine havale ettik ve Kaymakam Sayın Abdülkerim Abbasoğlu’na yönümüzü çevirdik.

Bir kez bile bizi ve canlarımızı hor görmeden hem gönüllümüze hem de canlarımıza kucak açtı ve ‘İnsanlık ölmemiş’ dedik.

Seçimler yapıldı ve  yeni başkan seçildi.

İlk icraatı ; Binbir  emekle yaptırdığımız,  Konya Büyükşehir Belediyemiz’in  emeği olan,  beslenme odaklarını zabıta ile tesbit ederek,  Sayın Kaymakamımız’ın  talimatıyla koyduğumuz  yerlerden söktürmek ve kendisine  mama yardımı  istemek için gelen R.K ‘yi belediyesinden kovmak oldu.

Onu da Yüce Tanrı’nın  adaletine havale ederek , kaymakamlığa başvurduk ve sökülen odakları yerine koydurduk.

Seçimlerden önce    aday  olan  başkanlara,  bu köşeden  seslenmiş ‘ Sakın! ama sakın!  Kedilerle, köpeklerle, sessiz canlarla uğraşmayın ! Yüce Tanrı sizi gözetliyor , oturduğunuz koltuk size batar!’ demiştik.

Doğanhisar konusunda o kadar karamsar olmuştum ki ….  2 gün önce yaşadığım bir olay  bana ; ‘Henüz   insanlık ölmemiş ‘ dedirtti.

KONYA DOĞAYI VE HAYVANLARI KORUMA DERNEĞİ OLARAK,  TAM 26 YIL BOYUNCA, DEVLETİMİN ÜÇ KURUMU; EMNİYET, JANDARMA  VE İTFAİYE  TEŞKİLATLARI,NE BU CANLARIMI İHMAL ETTİLER NE DE YALNIZ BIRAKTILAR.

BU CANLAR ADINA  ; CANLARIMIZIN HER AN YANINDA OLAN,  YARDIMLARINA KOŞAN ; JANDARMA , EMNİYET VE İTFAİYE ÇALIŞANLARINA ,  EN ÜST  YÖNETİCİLERİNE  BİNLERCE TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ.

DOĞANHİSAR İLÇEMİZDE KOMİSER YARDIMCISI OLARAK GÖREV YAPAN ; SAYIN    SERHAT  ÇELİK, EMNİYET TEŞKİLATIMIZA OLAN GÜVENİMİZİ BİR KEZ DAHA PEKİŞTİRDİ.

Doğanhisardaki   gönüllümüz R.K   sokak köpeğine arabanın çarpıp kaçtığını,   hayvanın ölmek üzere olduğunu bildirdi.

Komiser yardımcımız, köpeğin başında benden  haber bekliyordu.

Bakanlığın derneklere verdiği iletişim numarasından, İlçe Tarım’ın veteriner hekimini aradım.

Sayın  hekim hemen olay yerine gitti ve ilk  tedaviyi uyguladı.

–  Yaşama şansı yok, yola çıkaramam, biraz beklemeliyiz, dedi.

Zavallı can, oracıkta son nefesini verdi.

Sonra ne mi oldu?

Komiser Yardımcımız Sayın Serhat Çelik beni aradı:

Aracın plakasının olduğunu , tutanak tuttuğunu  ve bu tutanakla ceza verilmesi için Konya Orman ve Su İşleri Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğü’ne başvurulması gerektiğini öğrenerek, bunu yapan kişinin en azından cezasız kalmasını istemediğini ve can çekişerek ölen bu kimsesiz canın, hakkını arayacağını bildirdi.

İŞTE  BU OLAY BANA ;’ İNSANLIK ÖLMEMİŞ’ DEDİRTTİ.

Eğer acıyı hissediyorsan  , CANLISIN.

Ama başkalarının acısını yüreğinde duyuyor ve hissediyorsan  İNSANSIN.

 

> Yeni Meram >Yazarlar > İNSANLIK ÖLMEMİŞ
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.