YAZARLAR

Belediyeler vatandaşı mağdur etmeye devam ediyor..
Kim ne kadar nasıl rahatsız olmuş hiç umurlarında değil..
Kazıyorlar gidiyorlar ve orası toz toprak içinde günlerce kalıyor..
Mesela kentin işlek caddelerinden Şefikcan Caddesi civarındaki Şeker Mahallesi Uzunyol Sokakta mahalle sakinleri ve esnaflar bu durumdan oldukça rahatsız olup, defalarca belediyeye başvurmalarına rağmen hiçbir sonuç alamamışlar..
Hal böyle olunca bölge esnafı, kentsel dönüşüm yapılacak olan, daha önceden hafriyat yapılmış bir binanın duvarlarını, üzerlerine yıkılacak korkusuyla kendi imkanlarıyla yıkmışlar..
Dana sonra belediye ekipleri buraya gelerek, su ve kanalizasyon hatları geçirmek üzere yeni bir kazı yapmışlar..
Kazı yapılmış ve ortalık toz duman. Ekip çekmiş gitmiş ve 15 gün hiç kimse uğramamış. 15 gün sonra gelen ekip, bırakın burada iyileştirme çalışması yapmayı, bu sefer de kazı yapılan bölgenin karşı tarafını da yine su hattı için bir başka kazı yapıp gitmişler..
Bahsedilen aynı sokakta daha önceden benzer başka kazılarda yapılmış ve ortalık yine günlerce toz dumanmış..
Yani bölgede yaşayanlar yaz boyunca tozun toprağın içinde kalıp astım bronşit hastalığıyla mücadele etmişler..
Çevre sakinlerinden birisi diyor ki, “Yaz boyu her türlü şikayetleri yaptık fakat hiçbir sonuç alamadık. Vergi ödemelerinde, Türkiye de en başta olmamıza rağmen, ne yazık ki hizmette Beytüşşebap ve Şırnak’tan daha gerideyiz. Çevremizde trafik altüst oldu. Müşteri gelmez oldu, zarardayız ne yapacağımızı şaşırdık”
Bunları anlattı sakinimiz. Hakikaten sıkıntılı bir durum ve belediyeler bunu bütün bölgelerde yapıyorlar. Benzer şikayetleri defalarca aldık. Vatandaşların mağdur olmamaları açısından belediyelerin görevlerini layıkıyla yapmalarını rica ediyoruz..

> Yeni Meram >Yazarlar > Görevinizi layıkıyla yapın ..
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.