YAZARLAR

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü olarak tüm dünya devletlerince kutlanır.

Konya Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği olarak yıllarca etkinlik yaptık.

Bu etkinliklerde o dönemlerde kurumsal kimliği’ İL ÇEVRE VE ORMAN ‘ olan dairede müdürlerimizin ve çalışanlarının katkıları ve sayın valilerimizin de katılımı ile pek çok hayvan sahiplendirdik , kamuoyunun dikkatini bu sessiz canlara yönelttik.

Geriye baktığımızda, bu etkinlik ve çabalarımızın meyvelerini görüyorum. Belediyelerimizin ve halkımızın, inanılmaz bir biçimde hayvanlara olan ilgisi arttı

Duyarlılık arttıkça da yerel yönetimler tepkilerden kurtulmak için bu canlarla ilgilenmeye başladılar.

Ama bu yıl minicik kalpler bizlere bir şey öğrettiler .

O da sevmeyi bilmek.

Rebii Karatekin İlköğretim okulundan 4 öğrenci, geçtiğimiz kış sürekli resim yapmışlar ve bu resimleri , mahallelerindeki esnafa satmışlar. Elde ettikleri bu paralarla da mahallelerindeki, sokaklarındaki , sahipsiz, Tanrı emaneti sessiz canlarımıza, kedi ve köpeklere, mama alarak onlara sahip çıkmışlar.

Bu güzel kalpler, merhametli yürekler bizim esin kaynağımız oldular.

4 Ekim günü için KONYA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ’ÜN OLURU VE SELÇUKLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ‘ÜN izni ile bir etkinlik düzenledik.

Minikler ise bizlere, sevmenin emek istediğini öğrettiler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Parktaki bu programa ve hazırlanan afişlere destek oldu, Karatay Belediyemiz ; Program sunumunu üstlendi .

Minik kalpler resimleri ile katıldılar.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 8. Bölge Müdürümüz ve çalışanları da her zaman ve her yerde olduğu gibi yalnız bırakmadılar. Programa katılarak resimlerden aldılar ve miniklere aldıkları resimler karşılığında mama verdiler.

Konya İl Müftülüğü ise müftü yardımcımızın, son derece doyurucu konuşması ile programda hayvan haklarına değindi, renk kattı programımıza.

Yaptıkları resimler karşılığında verilen mamalarla okullarına dönen öğrencilerimiz, mahallelerinde , sokaklarında bu yıl da aç hayvan kalmadan bu mamalarla beslemeye devam edecekler .

Kondohayko- Der, Haydo-Sev derneği bu tür etkinlikleri hep birlikte yaparak sadece hedefimizin hayvan hakları olduğunu bir kez daha kanıtladılar.

HAYTAP PLATFORMUNA ÜYE OLAN DERNEĞİMİZ , HER TÜR ETKİNLİKTE BU FEDERASYONU DA UNUTMUYOR. HAYVAN DOSTU OLAN VE DİĞER DOĞA SEVERLERLE ÇATIŞMAYAN , ÖTELEMEYEN KURUM VE KURULUŞLARIN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ.

Bize sevmeyi öğreten , sevmenin emek vermek olduğunu kanıtlayan minik öğrencilerimize , öğretmenlerine , etkinliğimize katılan Selçuklu İlçemizdeki okullarımıza da teşekkür ederiz.

NOT: 26 YIL BOYUNCA HAYVAN HAKLARINA DEĞER VEREN , YAPILAN YANLIŞLARI ÇIKAR İLİŞKİSİNE ZARAR VERİR DİYE GÖRMEZDEN GELMEYEREK YAYINLAYAN YENİ MERAM GAZETESİ ‘NİN ; SESSİZ CANLARIMIZIN SESLERİNİN KISILMASINA İZİN VERMEYEREK , YENİDEN, CUMARTESİ GÜNLERİ SAYFASINI,BADEM GÖZLÜLERİMİZE AÇMASI NEDENİYLE; BAŞTA GENEL MÜDÜRÜ SAYIN MEHMET HANÇERLİ‘YE VE TÜM ÇALIŞANLARINA ŞÜKRANLARIMIZI SUNARIZ EFENDİM

> Yeni Meram >Yazarlar > ÇOCUKTAN ÖĞREN SEVMEYİ
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.