YAZARLAR

Kon TV Haber spikeri Koray Candan’ın belediyelere ithaf ettiği duygusal önerisini sosyal paylaşım sitesinde gördüm..

Konya’daki otel, lokanta ve yemek çıkaran resmi kurumlarda hiç sunulmamış artan yemekleri toplayıp, önce ihtiyaç sahibi insanlara, kalanlarını da sokaktaki başıboş hayvanlara dağıtacak ekipler kurulmasını belediyelerden istemiş..

Duygulandım ve hakikaten çok güzel bir öneri..

Bilindiği üzere yardım konusu belediyelerin asli görevleri arasında yer almaktadır. Büyükşehir, Karatay, Selçuklu ve Meram olmak üzere merkezde 4 belediye bulunmaktadır..

Bu belediyeler eğer konuyla ilgili birer tane ekip oluştursalar bu iş muntazam bir şekilde yürür..

Turizm kenti olması sebebiyle Konya’da çok sayıda otel ve lokanta, bunun yanı sıra resmi kurum bulunmaktadır. Belediyeler bu işletmelerle irtibat kurup ortak hareket edilirse hem fukara, hem de başıboş sokak hayvanları sebeplenmiş olacaklar..

Hatta Candan’ın önerisinin altına birisi şöyle yazmış, “Konya belediyelerinin hiç birisinde bu işi yapacak kapasitede vizyon sahibi ne bir müdür, ne de personel var. Bu konuda beni utandıracak çalışan varsa ondan özür dilerim”

Aslında bende bu kardeşimizle hemfikirim. Ancak inşallah bizi utandırırlar ve bizde bunu yazarız..

 

Dr. Osman Gökmen Aksu işinin erbabı..

 

Beyhekim Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi doktorlarından Osman Gökmen Aksu hakikaten işinin erbabı..

Dişlerimle ilgili rahatsızlıktan dolayı gittiğim Aksu, rastladığım nadir diş doktorlarından. Öncelikle tevazu sahibi olması, sonra da hakikaten işini ustalıkla yapıyor olmasına hayran olmamak elde değil. Kendisine çok teşekkür ediyorum..

Bu arada sağlık merkezinin temizliği, işleyişi ve muntazamlığı konusunda da Başhekim Sayın Dr. Hanifi Sarıçiçek’e de ayrıca teşekkür ederim..

 

> Yeni Meram >Yazarlar > Belediyeler bizi utandırsın ..
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.