YAZARLAR

Hepimize “dünyanın sonu geldi” dedirten zorlu bir kışın ardından nihayet baharın gülümseten güneşini görmek belki de uzun zamandan sonra başımıza gelen en güzel doğa olayı oldu!

Evrenin devir daimi olan bahar güneşi bile velinimet gibi geldi bize. Çünkü bunca bilinmezliğin ve dönüşümün içinde bahar güneşi de doğmakta direnebilirdi! Nitekim nice ” olmaz olmaz ” dediklerimiz ” oldu “.

Ne çetin bir kıştı ama!
Ne afetleri bitmek bildi, ne ölümleri, ne depremleri…
Oysa ne kadar da heyecan veren umutlar, iyi dilekler ve dualarla başlamıştık 2020’ye, hepimiz de. Resmen inandırmıştık kendimizi, bu yılın bizlere iyi geleceğine dair. Fakat kış günleri ilerledikçe ve kara kışın haftaları kara aylara dönüştükçe heveslerimiz kursaklarımızda kaldı.

Bırakın her şeyin iyiye gitmesini, hiç yaşamadığımız kadar deprem yaşadık ülke genelinde. Hiç almadığımız kadar şehit haberi aldık. Hiç olmadığımız kadar umutsuz olduk her yaşadığımız, duyduğumuz, gördüğümüz sevimsiz haberlerin karşısında. Tüm bunlar yetmezmiş gibi, korona denen illetin kışa imzasını atmasıyla neye uğradığımızı hepten şaşırır olduk.

Birini bile sindiremezken bünyelerimiz ve düşüncelerimiz peşi sıra diğerleri eklenir oldu ardına.

Neye, kime, hangi derde yas tutacağımızı şaşırdık. Ve hangisine ” bu da geçer ” diyeceğimizi. İşte bu sebeplerden bahar güneşini bile velinimet saydık. Olur ya o da doğmayabilirdi hakkınca!.

Yine de ” beterin beteri vardır ” diyen klasik halk tabirimiz akıllara gelince, olana da olmayana da “şükür” demek şu dönemde yapılacak en doğru söylem olur sanırım.

Açıkçası bırakın milyonları, milyarlarca insanın umut vaad eden aydınlık günlere ihtiyacı var. ” bu da” geçer yerine bir an önce ” bu da geçti” diyebilmeye ihtiyacımız var.

Karamsar gibi görünen bu yazıyı yazdığım şu dakikalarda sanmayın ki kör kuyularda falan kalmış değilim. Aksine bahar güneşinin ve havasının tatlı huzurunu yaşadığım bir atmosferde yazıyorum bu satırları. Karamsarlık ben de ya da yazılarımda değil, gerçeklere baktığımda gördüğüm tabloda! Karamsarlık, geçtiğimiz ayların yaşam bilançosunda!

Yine de ” umut, gelecek günlerin yenecek olan en güzel yemeğidir ” diyor ve hepinize umut dolu, bol güneşli ve mutlu haberler alabileceğiniz aydınlık bahar ve yaz günleri diliyorum.

Esen kalın.

> Yeni Meram >Yazarlar > BAHAR GÜNEŞİ
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.