YAZARLAR

Sevgili okurlar;

Yaklaşık 15 gündür Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde, çocuklarının HDP’lilerce kandırılıp dağa çıkartıldığını söyleyen birçok gözü yaşlı anne, çocuklarının kendilerine verilmesi için eylem yapıyor.

Birçok anne HDP İl Başkanlığı önünde günlerdir feryat figan seslerini duyurmaya çalışıyor, HDP’li yetkilere sesleniyor, evlatlarını geri istiyor.

Yüreği yanık annelerin arasına en son Bursa’da Türkan Mutlu katıldı. PKK Terör örgütü tarafından 7 yıl önce 17 yaşındayken kaçırılan kızı için oturma eylemine katılan Türkan Mutlu, kızının eğitim fakültesini kazandığı yıl kandırılarak kaçırıldığının altını çizdi, vurguladı, belirtti.

Anne Türkan Mutlu “Önce iyi bir dille kendilerini yaklaştırıyorlar sonra çocuklarımız bir bataklığa bir çamura giriyorlar, artık kurtulmak yok. Sonra çocuğumun üzerinden siyaset yapıyorlar” dedi. Onların çocukları nerede diyerek vicdanlara seslenen Türkan Mutlu, “Onların çocukları, havuzlarda, denizlerde tatillerde benimki nerede?” diyerek ağladı.
Mutlu, “HDP Milletvekili Leyla Güven diyor ki ‘Birkaç anne orada toplanmışlar. Onları kandırmışlar, oraya koymuşlar’ diyor. Eminim o da bir anne onunda evladı var. Akşam oluyor kurduğu güzel sofrada çocuklarıyla, güzel yataklarında yatıyor. Bizim evlatlarımız da dışarda yatıyorlar. Benim çocuklarımın üzerinde Kürt siyaseti yapmayın” diyerek sesini duyurmaya çalıştı.

Kıymetli okurlar;

Dikkatimi çeken nokta evlat acısı çeken bir annenin feryadına HDP’li vekilin ‘Birkaç anne orada toplanmışlar. Onları kandırmışlar, oraya koymuşlar’ gibi çok önemsemediği her halinden belli sözler sarf ederek, durumu hafife almasıdır.

Şaşırmadım, şaşırmadık. Aksine, şaşıracağımız durum şu olurdu. Askerimiz tarafından dağda etkisiz hale getirilen bir teröristin (ki onların deyimiyle gerilla) leşinin ardından o bilindik edebiyatlarını, “kanlar dökülmesin, gerillalar ölmesin, analar ağlamasın” gibi lafları çok güzel dillendirirler, haykırırlar, bağırırlardı. Çünkü önemsedikleri konu çok farklı!

Dikkatimi çeken bir diğer nokta ise sözüm ona entelektüel çevrenin de bu ciğeri yanık annelerin feryatlarına tepkisiz kalmalıdır. Her şeye veryansın eden sözde aydınlarımız, farkındalık yaratacağız, tepki çekeceğiz diye ekranların başköşelerini işgal eden topçularımız popçularımız ve sanatçılarımız da sessizliklerini muhafaza etmektedir. Anlam veremiyorum.

Değerli okurlar, anneler kutsaldır, cennet ayakları altındadır. Bütün annelerin evlatlarına kavuşması dileğiyle.

> Yeni Meram >Yazarlar > Yüreği yanık anneler
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.