YAZARLAR

Tarih içinde Avrupa ne zaman maddi açıdan sıkışsa hep Doğunun zengin kaynaklarını yağmalamaya koşarlar. Günümüzde de böyledir. Emperyal Batı hep Doğu ve Afrika’yı sömürerek, talan ederek zengin olmuştur. Batılının her damla kanında mazlum ve Müslümanların göz yaşı ve emeği vardır

Avrupa bir ekonomik sıkıntıda iken bir Fransız asilzadesi ile on şövalyesi Doğuya zenginlikler aramaya çıkar, bir mağaraya yerleşirler. Mağara içinde canlı cansız her şeye hükmeden Hz. Süleyman’ın sahip olduğu ilmin kitabını bulurlar. Bu ilme Ebcet hesabı, cifit ilmi denir. Bu ilimle yapılamayacak çok az iş vardır. Sonra bunlar bu ilim sayesinde çok zengin olurlar ve uygun buldukları bir yere o ana kadar eşi bulunmayan bir tapınak yaptırırlar. Bu tapınak çok güvenlidir. Bu tapınaktan sonra da bunların adı ‘ tapınak şövalyesi’ olur. Dünyaya dağılırlar.

Bunların kullandığı cifit ve ebcet ilmi ile gaybı Allah bilir ama bildirdikleri de bilir, kabulü ile birçok geleceğe dönük bilgi ve bulgularda tespit edilmiştir.

Bu ilimler Kuran-ı Kerim’den çıkmadır. Peygamber efendimiz (sav)’ den Hz. Ali (ra) ve Hz. Ebubekir (ra) eli ile yayılmıştır. Çoğu Peygamber de bu ilimlere vakıftır. Mesela Hz Süleyman, Hz Zekeriya…İslam devletlerinde bu ilme sahip olan alimler de vardır. İmam Şafi, İbnü Arabi vb. Osmanlılarda da bu alimlerden vardı. Hacı Bayram Veli, Ak Şemseddin gibi. Hatta 2. Murat Hacı Bayram’a Sorar: Ya İmam İstanbul’un fethi bize nasip olacak mı? Cevap: Hayır, sana da bana da olmayacak. Şu benim köse mürit Şemseddin ile senin Mehmed’e nasiptir sultanım, der. Hacı Bayram Veli ebcet hesabı ve cifit ilmi ile geleceğe ait bu bilgiye ulaşmıştır.

Osmanlı bu ilimler vasıtası ile birçok sorununa çare bulan alimlere sahip idi.Bu bilgilere bakıp da bunlar ütopik demeyin. Sizi biraz daha şaşırtayım. Günümüzde de bu ilimlerden faydalanılıyor. Sadece biz mi? Hayır. Birçok ülke faydalanıyor. Daha çokta sihir amaçlı kullanılıyor. Liderleri etkilemek hatta öldürmek için. Günümüz liderlerine de yapılmaktadır. Şu anda en göze batan lider kim? Tabi ki Erdoğan… Hatırlayın o attan düşmüştü. Birde arabanın içinde iken kapılar kilitlenip içeride mahsur kalmıştı. Benzeri suikastlar da yapıldı. Bunlar İran, İsrail ve ABD eliyle bu ilimlerle yapılan suikastlardır.

Günümüzde, ülkemizde bu ilimler normal okullarda okutulmamaktadır. Doğu ve Güneydoğu Bölgelerindeki medreselerde okutulmaktadır.

Cumhurbaşkanımıza yapılan suikastlar de bu ilimlerin etkisi olduğunu kendisi de o medrese kökenli olan bir Diyanet İşleri Başkanı sezmiş. Buna üstlerini ikna ederek Medrese mollalarından da yararlanıp Erdoğan’ı bu ilimlerden yararlanarak korumaya almışlardır. Şu anda Erdoğan’ın çevresinde koruma ve danışman göreviyle bu ilimlere vakıf çalışan kişilerde vardır. Yine bu ekip Özal’ın da zehirlenmediğini, bu ilimlerle yapılan bir suikastla öldürüldüğünü tekrar tekrar yapılan otopsi ile belirlenerek tespit etmişlerdir.

Bu konuda daha çok şeyler söylemek yazmak mümkündür. Ancak fazla detaya girmek istemiyorum. Zamanla daha detaylı şeyler yazabilirim.

> Yeni Meram >Yazarlar > TAPINAK ŞÖVALYELERİ, EBCET HESABI ve CİFİT İLİMLERİ
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.