YAZARLAR

Yüce yaratan kainatta yarattığı canlılardan sadece insana konuşup anlaşma yeteneği vermiştir.Bu özelliği şu ata sözü ile pekiştirmemiz mümkündür.’’İnsanlar sözü ile Hayvanlar yuları ile yönlendirilir.’’

Yaşadığımız Cemiyette sözlerimizin değeri, insani değerlerimizle yüzde yüz örtüştüğü zaman mutlu ve bahtiyar oluruz.Meydanları dolduran bir ülkenin halkı,siyasilerin verdiği sözlere bakarak geleceklerini görmeye çalışırlar.

Geçtiğimiz hafta Sayın Cumhurbaşkanımız  Tayyip ERDOĞAN  ‘’KİMSEYİ KIRMADAN İNSAN KAZANACAĞIZ.’’vadiyle çözüm yolları belirlerken, Ana Muhalefet Partisi Genel  Başkanı Sayın KILIÇTAROĞLU ÇÖZÜM PROJELERİMİZİ ANLATALIM ifade tarzı ile 82 milyona ışık tuttu.

Bu ışık siyasetimizin KOLONLARI VE KİRİŞLERİNİ oluşturuyordu.Bu Kolon ve kirişler Demokrasi binamızı ayakta tutan unsurlar oluyordu.Bu unsurların kalitesindeki Demirlerin çapları,kullanılan çimentonun piriz tutma özelliği, Kum ve çakılın keza kalitesi inşa edilecek, Demokrasi binasının taşıyıcı keza unsurları oluyordu.

İnşa edilecek binaya Demokrasi adını verirken, hani bir zamanlar çok katlı bir ZÜMRÜT AP,mızın saniyeler içinde yerle bir olduğuna tanık olmuştuk ya, işte bizim Demokrasi Apartmanın da Kolon ve Kirişlerin yetersizliğinden yıkılıp yok olmaları siyasi ayıbımızın eseri olarak keza yok olmasını asla ve asla istemiyoruz.

1946 dan bu yana anlı şanlı ne partilerimiz kolon ve kirişlerinin çürüklüğünden olacak yerle bir olup, Siyasiler Mezarlığımızın müdavimleri olarak Tarihe geçtiler.

Demokrasi tarihimizde Ulu Önder ATATÜRK ün eseri LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ bir asra yaklaşan zaman sürecinde altından,üstünden,sağından solundan aldığı darbelere rağmen ayakta ve aynı zamanda Türk İslam Cumhuriyeti olma özelliği ile de Dünya İslam Devletlerine keza örnek olmaktadır.

Basiretli,inançlı ve ahlaklı düşünen yurttaşlarımız, siyasetin içindeki dalaşmadan,didişmeden,küfürleşmeden bıkıp bizar kalmıştır.Onun içindir ki ; ihmalin,sorumsuzluğun eseri şu İstanbul B.Şehir Belediye Başkanlığı seçimi nedeni ile yapılacak zaman israfının bedeli yine bizim Vatandaşın sırtına sarılacak,Maddi Manevi kayıplarımız Cebimizi yakacak, Ekonomimizi daha da dar boğazlara sokacak,Siyasi itibarımızı törpüleyip deforme edecektir.

Onun içindir ki;Cumhurbaşkanımız ve ANA Muhalefet Parti Genel Başkanımızın ifade ettiği ölçütler içinde bir İstanbul Seçimleri yapılsın.Bizim çok partili hayat tecrübemiz içindeki yıkılıp yok olmuş Siyasi Partilerimizin bir benzerleri de, ne bizim iktidar Partisi ve Ortağı ve ne de Diğer Siyasi Kuruluşlarımız ile Ana Muhalefet Partisinin o malum Siyasi Partiler Mezarlığında yerleri olsun istemeyiz.

Eleştiri Oklarımız yıkıcı ve yok edici değildir.İlgilenenler kendileriyle ilgili dersleri çıkarsın istiyoruz.Bu dersler Ulu ortadaki gerçeklerden emile edilmiştir.Bu gerçekler ki,Siyaset dışı yurttaşlarımızın yüreğindeki ışıktır. Bu ışığın aydınlatacağı Laik Cumhuriyetimizin yolu kimseyi karanlıklara götürmez.

Yüce RABBİMİZ yetkililerimizi LAİK  ATATÜRK CUMHURİYETİ YOLUNDAN ayırmasın …

 

> Yeni Meram >Yazarlar > SİYASİ AHLAKIN KOLONLARI- KİRİŞLERİ
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.