YAZARLAR

Bu sözü belediyelerinin kapılarına asanların,  sosyal basında kullana kullana eskitenlerin , hangi amaçlarla yazdıklarını artık 25 yıl boyunca  öğrendim. Yüce Tanrı emaneti badem gözlülerime  bakış açılarından, sessiz canlarıma yaklaşımlarından, gerçek mi yoksa samimiyet  yoksunluğu mu olduğunu  çok iyi ayırt edebiliyorum.

İki gün boyunca  yaşadıklarımı ve çoooook müslüman  ! olduklarını seçmenlerinin gözüne sokma yarışına girmek için kullanıp, Tanrı emaneti canlara nasıl kıyabildiklerini anlatacağım.

Yer Akşehir çöplüğü . Tam 5 yıl böyunca o çöplüğe sığınan badem gözlülerim için elini kıpırdatmayan bir belediye ve  çöplükte hastalıktan perişan olan, uyuz, egzamalı, sakat, beslenememiş, dünyaya küskün , enik ve anneler.

Kendilerine her başvurumuzu belediye yetkilileri;’ Çöplük Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait. Köpekler de onların, onlar baksınlar ,’ diye yanıtladılar.

Akşehir Kaymakamımız’ı aradım.Sayın  Mehmet TÜRK  çok yakından ilgilenerek oradaki canlarımızın ; tedavileri, su sorunları , beslenme ve suluk  odaklarının yapılması için ne gerekiyorsa yardımcı olma sözünü verdi. Sadece  insanların sorumluluğunu üstlenmediğini  , ilçesindeki tüm canların sorunlarını da önemsediğini  içtenlikle belirtti.

Seydişehir  çöplüğü. Bir yıl boyunca belediyeyi aradık. Bir yıl boyunca gönüllülerimiz bu canlara ulaşmaya çalıştılar . Ama başkanı bu konuda harekete geçiremedik. Zorla  suluk koydurduk. İçini dolduran yok! Akşehir çöplüğü gibi oradaki Tanrı emaneti  canlarımız, kanalizasyondan su içiyorlardı.

Hastalar  dedik, veteriner hekiminizi gönderin dedik, dinleyen yok!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 8. Bölge Müdürümüz Sayın Tuğrul Şahin ‘i aradım ve hemen ekibini yönlendirdi. O çöplüğe 34 adet suluk yerleştirtti. Haftada 2 kez , hem yemek hem de su göndertti. Bu arada gönüllümüz, gönüllülerimiz, sürekli  çöplükte canlarımıza sahip çıkıyorlar.

Aynı şekilde   Orman ve Su İşleri  Bakanlığı 8.  Bölge Müdürü  Sayın Tuğrul Şahin ,  Akşehir çöplüğündeki  badem gözlülerimize   de   sahip çıkacaktır.  Bundan eminiz.Çöplükte atık su içmelerini önlemek  için  suluk konulmasını sağlayıp,  kokuşmuş besin alarak hastalanmalarına  engel  olup,  tedavilerini de  belediyelere yaptıracağından eminiz.   Sayın kaymakamlarımızın   da  duyarsız  kalmayacaklarını umuyoruz .

Emirgazi ilçemizden Sayın Sezer Bayrakçı  adlı vatandaş aradı. Merhametli, özde müslüman , canlıların tümünü Tanrı emaneti görüyor.

 

Resimde gördüğünüz , ayakları felçli bu can, minik engelli can, yüreğini dağlamış ve Emirgazi’de yetkili leri  aramış ama sesini duyuramamış. Beni  aradı.

Tarım Bakanlığı tarafından görevlendirilen ve hem meil adresleri  hem de cep telefonları  bize verilen , İlçe Tarım görevlisi  veteriner hekimi yönlendirdim.

Emirgazi Belediye başkanını aradım. Veteriner hekim olduğunu , şu anda işi olduğunu ama yetkili biriyle görüşmemi söyledi. Yetkili kişinin telefonunu verdi. İhbar eden kişinin telefonunu ve  yavrunun durumunu anlattım. İki gün bekledik, ses çıkmadı.  İki gün bekledim. Ses   veren olmadı. Kendilerine bu engelli yavrunun  önce ; Konya Selçuk Üniversitesi Vet.  Fakkültesi’nde  muayene olması gerektiğini , şayet  tedavi edilemez teşhisi konulursa , Konya Büyükşehir    Belediyesi  Barınağı’na gönderileceğini ,merhametli  birileri çıkarsa  sahiplendirileceğini belirttim.

Sezer bey sürekli arayarak  yardım istiyordu.  Emirgazi  Kaymakamımız Sayın Fahri Onay ‘ı  aradım ve  engelli canımız Emirgazi  Belediyesi’nin aracı ile Konya ‘ya  getirildi.  Konya ilçelerindeki Sayın Kaymakamlarımız , Sayın  Mülki amirlerimiz, hem Sayın Konya valimizin, hem de Tarım Bakanımız’ın vekilliğini eksiksiz yerine getiriyorlar. Sağolsunlar, varolsunlar.

Buradan Konya Büyükşehir Belediyemizi’in  Genel Sekreter Vekili Sayın Hacı Selim Büyükkarakurt’a; özde inançlı, inancı ile şov yapmayan ama Tanrı emaneti canlara  ulaşmayı  hiç gocunmadan yapan, ‘Bana ne Emirgazi ilçesinin köpeğinden! ‘diyerek , köpekleri de ilçelerine göre  ayırarak traji komik bir durum yaratmadan sahip çıkan ve onları Yüce Tanrı’nın bizlere emaneti  olduğunu yüreğinde duyarak  yardım elini uzatan,  İYİ YÜREKLİ BAŞKANIMIZA,  TÜM CANLAR ADINA,  BİNLERCE TEŞEKKÜR LERİMİZİ SUNUYORUZ.

17 Yıl boyunca  Sayın Halil Ürün, Sayın Mustafa Özkafa, Sayın Mustafa Özkan ( protokolu çok zor imzalamasına rağmen)    Sayın İsmail Öksüzler,Sayın Adem Esen, Sayın  Mehmet Şen, Sayın Mehmet Hançerli ( Son   2 yıl 2018-2019 hariç) Sayın Refik  Tuzcuoğlu,  Sayın Uğur İbrahim Altay   ve Sayın Haşmet Okur genel sekreterimizin görevde olduğu sürece  de   ( Sayın  Haşmet Okur’un ayrılması ile yetki verdikleri, hayvanların  canını  çok  yaktılar)Sayın Tahir Akyürek  bile itiraz etmedi.

İlçelerdeki   (28 ilçeden gelen)   yaralı   canlarımızın sayısı  toplam belki at, eşek, köpek  ve kedilerin   sayısı   bir yılda 50 ‘yi geçmezdi. 10 yıl boyunca  , bakanlıkça derneğimize tahsis  edilen araç ile çoğunu kendim getirdim.

Protokolda adları yok diye hiç bir başkanımız bu canları ortada bırakmadı.

BUNDAN SONRA  İLÇE BELEDİYELERDEKİ CANLARIMA, NÜFUS KAĞIDI MI ÇIKARACAĞIZ VE SİZ ŞU İLÇENİN SAKİNİSİNİZ, PARANIZI  ÖDEMEYİZ Mİ DİYECEĞİZ?

ILGIN  İLÇESİ İLE KADINHANI İLÇESİ ARASINDA,  KAZA GEÇİREN EŞEK  İÇİN  KM. HESABI YAPILIP, HANGİ İLÇEYE AİT HESAPLANIP, PARASI,  ÖYLE Mİ ÖDENECEK?

3 köpek alana  300 TL . veriliyor. Hasta olunca da tedavileri bizzat Büyükşehir  Belediyesi   tarafından yapılıyor.’ Artık o ilçe kırsalının köpeğisin , ameliyat ve tedavi paranı ödeyemem! ‘ , denmiyor.

Biz ki ….. vatandaşımız değilken, onlarca Suriyeli’ye  sınavsız  üniversite, ücretsiz tedavi, düzenli aş, kendi vatandaşımız işsizlik nedeniyle kendini yakarken iş  veren, Mehmetçiğimiz , ateş altında  onların ülkesi uğruna , ABD  nin ,’ BOP PROJESİ ‘    uğruna  şehit olurken, Suriyeli gençleri , yaşasınlar diye bağrına basan bir milletiz.

Zavallı , açlıkla sürünen , hastalıkla boğuşan, kaza geçiren bir avuç kediye, köpeğe bakamayacak , bakmayacak kadar vicdansız, merhametsiz değiliz.

Mülki Amirlerimiz sağ olsunlar. Kaymakamlarımız   ,ne zaman badem gözlülerim adına başvursak , yardım ellerini uzatıyorlar.

Yine Sayın Hacı Selim Büyükkarakurt  genel sekreterimiz de Konya Büyükşehir Belediyemiz adına Sayın Uğur İbrahim Başkanımız ‘ın adına  bu canların masrafını üstlendi.

İŞTE YAZI BAŞLIĞIMDAKİ  ‘HOŞ GELDİN , YA ŞEHR-İ RAMAZAN YAZMAKLA,’

KONYA GİRİŞİNE ‘ ŞEFKAT VE MERHAMETTE GÜNEŞ GİBİ OL ‘DEMEKLE…. İNANÇLI OLUNMUYOR!

YÜREĞİNDE TAAA……!İÇİNDE HİSSEDERSEN YÜCE TANRIYI, GECE UYUYAMAZSAN’ BU CANLIYA NEDEN ULAŞAMADIM? O BANA TANRI EMANETİYDİ’ DİYEBİLİYORSAN!

TÜRLÜ BAHANELER ÜRETMEDEN, BU ZAVALLILARA  EL  UZATABİLİYORSAN   , BİLESİN  Kİ SENİ KORUYAN, KOLLAYAN BİR GÜÇ VAR VE O GÜÇ SENİ HEP KORUYUP, KOLLAYACAKTIR.

VEREN DE SAĞ OLSUN VERMEYENİN DE CANI SAĞ OLSUN.

 

 

> Yeni Meram >Yazarlar > RAMAZAN-I ŞERİFİNİZ HAYIRLI OLSUN!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.