YAZARLAR

Konya’nın dev çınarı YENİ MERAM ailesine katılmam yaklaşık 6 ay önceydi. Normalde yazmaya pek iştiyakı olan birisi değildim. Teklif üzerine yazmaya başlayınca bana iyi geldiğini, şifalandırdığını gördüm. Bu durum daha fazla okuyup, araştırma yeteneğimi artırdı.
Kıymetli okurlarıma her hafta güncel konuları, dinî, psikolojik, sosyolojik ve toplum bilimci olarak inceleyip, tatlı tatlı harmanlayıp sarf ettiğim gayret, iç dünyam da muazzam açılımlara vesile oldu.
Hâlik celle celaluhu her kulunu yaratırken, mayasına ikram ettiği o muhteşem esmâların açığa çıkmasıdır esas olan. İşte yazarlık da benim için öyle oldu. Bazı yeteneklerimi sonradan keşfettim. Bununla birlikte harika nimetler için, şükre odağımı daha çok çevirdim.
Sizlerden gelen çok kıymetli duygularla yazılmış mesajlar, mailler şevkimi daha da artırdı. Buna ‘kelebek etkisi’ diyoruz, Çünkü bizler sizlerle varız.
Bu dünyaya kurban bilincini yaşayıp, sürekli acı çekmek için gelmedik. Bu hayatın ikinci kanalı yok, unutmayalım! Bu dünya şehadet alemi, şâhit olmaya geldik. Neye şâhit olacağız? Hakkın isim ve sıfatlarının müşâhadesine şâhit olacağız. Tefekkür edip, muazzam esmalarının tecellisini gözlemlemeye geldik.
Bilinçli ve şuurlu bir Müslüman, önce kim olduğunun cevabını bulmak için yola çıkar. “Kim bildikleriyle amel ederse, Allah ona bilmediklerini vâris kılar” hadisi mûcibince bilincinde sıçramalar yaşar ve artık yavaş yavaş sistemi çözmeye başlar. Çözdükçe hayret eder, çözdükçe gayret eder ve güzelleşir. Âdeta güneş gibi etrafına ışık saçmaya başlar.
Evet güzel insanlar yol güzel, yolcu da, yolculuk da güzel bu tekâmül de… Ben de bu yolculukta sizlerin vesilesiyle iç dünyamda eksikliklerimi tamamlamak için gayret ediyorum.
YENİ MERAM ailesine müdâhil olmak ayrıcalıktır. Başta çok değerli okurlarımıza ve Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıkulak, Genel Müdürümüz Mehmet Hançerli beyefendiye, emeği geçen tüm ekibimize sonsuz şükran ve kalbî muhabbetle… 71. yılımız mûcizeler ve güzellikler getirsin. Kalemimiz hep hâk ve hakikati yazsın.
Birlikte nice yıllara…

> Yeni Meram >Yazarlar > NİCE 71. YILLARA
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.