YAZARLAR

Virüs yayılmaya devam ediyor. Bütün dünya zor zamanlar geçiriyor. DSÖ yaptığı açıklamaya göre tedbirler alınmadığı taktirde 3.2 milyon insan ölümle burun buruna..
Avrupa’da yoğun bakımlar yetersiz, doktorlar yorgun, Halk korku içerisinde!
Biz de durumlar biraz farklı. Bir olmuş, yardımlaşan bir Türkiye tablosu görüyoruz. Herkes el ele verdi, zor günleri atlatıp güzel günler için çalışıyor. Ve uzmanların yaptığı açıklamalara  göre güzel günler hiç de uzak değil!
Sağlık çalışanları, polisler, askerler, belediyeler, öğretmenler ve halk…
Sağlık çalışanlarımızı, polislerimizi ve askerimizi anlatmaya bile luzum görmüyorum. İlk günden beri hayatını adamış şekilde canla başla çalışan bu cömert insanlara teşekkürü bir borç biliyorum.
Sevgili Öğretmenler bir yandan öğrencilerine neler yapacağını düşünüyor, uzaktan dersler ödevler veriyor , aileler ile iletişime geçip genç dimağların bu zamanları dolu dolu geçirmeleri için didiniyorlar; bu işler yetmezmiş gibi diğer yandan vefa gruplarına katılıp insanlara yardım götürüyorlar. Sağolun varolun!
Belediyeler de çalışanları ile farklı değil. Bütün ekipler şehrimde eksik gedik olmasın, kimseler mahsun kalamasın diye durmadan çalışıyor. Bu çalışmalar her boyutu ile tebriği hak etti.
Yaşlısından gencine, çalışanından işsiz kalanına, bitkisinden hayvanına kadar herkesi düşünen ve koşuşturan kurumlar… Takdire şayan!
Ve halk… Herkes evinde kendini karantinaya aldı. Toplu organizasyonlar iptal edildi. Görüşmeler, muhabbetler en azamiye indirildi. En büyük işi onlar başarıyor!
Aslına bakılırsa işin özeti şudur. Tüm Türkiye yardımlaşmayı, yan yana olmayı tüm Dünya’ya gösterdi. Kendimize tekrardan dostluğu, arkadaşlığı hatırlattık.
Büyük bir ulus ve ülke olmak bunu gerektirirdi! Ve ne kadar büyük olduğumuzu ispatladık.
Virüse karşı çok şey kazanarak galip geleceğimize inancımız tamdır. Kolay mı? Koskoca 80 milyon insan el ele verdi. Bu ülke için yapılacak daha çok işler var.
Umudum her daim taze ve gözlerim şimdiden güzel günlere gebe.
Tebrikler el ele veren , verebilen ülkemin insanı!
Tebrikler Türkiye’m!

> Yeni Meram >Yazarlar > Kocaman bir TÜRKİYE
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.