YAZARLAR

İki tilki aç karınlarını doyurmak için dağda gezerken tazılarıyla ava çıkan bir grup avcı ile karşılaşmışlar.
Avcı ve tazıları gören tilkiler kendileri için tehlikenin farkına vararak kaçmaya başlamışlar. Önde tilkiler arkada tazılar kovalamaca devam ederken tazılar süratli olduklarından tilkilerle mesafeyi kapatmışlar.
Yakalanacaklarını anlayan tilkilerden biri diğerine, ne bu avcılardan ne de tazılardan bize kurtuluş yok, birbirimizle buluşmamız herhalde ahirete kaldı diyerek vedalaşmak istemiş.
Öbür tilki acı acı gülümsemiş ve arkadaşına:
— Bizde bu post var iken, insanlarda bu posta sahip olmak için can atarken ahirete varmadan yakın zamanda kürkçü dükkânında mutlaka karşılaşırız, diye cevap vermiş.
Bölgemizde yaşanan olaylar tilki ve tazı arasındaki mücadeleye ne kadar benziyor. Bölgenin doğal zenginlikleri birilerinin iştahlarını devamlı kabartıyor. Zenginliklerinin farkında olamayanlar ise avcıların attıkları yemleri ve tuzakları göremediklerinden kolayca av olmaya devam ediyorlar.
Bölge insanları uyudukları gaflet uykusundan biran önce uyanmalı, uyuyanları uyandırmalı, düşmanın oyununa gelerek onlara hizmet edenleri uyarmalıdırlar.
Müslümanlar uyanmadığı müddetçe sahip oldukları zenginlikler ve sahip oldukları coğrafi konumdan dolayı avcılarıyla beraber peşlerine düşen tazıların devamlı hedeflerinde olarak av olmaya devam edeceklerdir.

> Yeni Meram >Yazarlar > Kıssadan Hisse: Tilkinin Postu…
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.