YAZARLAR

Bir Tavşan önüne bir daktilo almış, tak tuk tak tuk bir şeyler yazıyor.

Oradan geçen bir Tilki:

– Hey Tavşan, ne yazıyorsun?

– Doktora tezimi yazıyorum.

– Ha öyle mi, çok güzel, ne hakkında?

– Tavşanların tilkileri nasıl yedikleri hakkında.

– Yok canım, olur mu öyle şey, hiç tavşanlar tilki yerler mi?

– Olur canım, gel istersen, sana ispat edeyim.

Beraberce tavşanın yuvasına girerler. Biraz sonra tavşan tek başına çıkar ve yine daktilosunun başına geçer, tak tuk bir şeyler yazmaya devam eder.

Daha sonra oradan geçen bir kurt, tavşanı görür.

– Hey Tavşan, ne yazıyorsun?

– Doktora tezimi.

– Ne hakkında?

– Tavşanların kurtları yemesi hakkında.

– Yayınlamayı düşünmüyorsun herhalde, buna kim inanır?

– Gel istersen göstereyim…

Yine beraberce yuvaya girerler. Tavşan biraz sonra tek başına dışarı çıkar.

Tavşanın yuvasını merak mı ettiniz? Manzara şudur:

Bir köşede tilkinin kemikleri… Bir köşede kurdun kemikleri… Diğer köşede ise tavşanın DOKTORA DANIŞMANI ASLAN, kürdanla dişlerini temizliyor!

Kıssadan Hisse:

Doktora tezi yapmak için ne tezin önemi ne de tezi yapacak kişinin kariyeri, liyakati önemlidir. Önemli olan tezin danışmanı ve danışmanın belirleyeceği konuya uygun kişinin görevlendirilmesidir. Kıssada aslan uydurduğu tez konusu ve tezi uygulamaya geçirmek için seçtiği tavşan ile ormanda bulunan hayvanları kolayca tuzağına düşürerek kendisine ziyafet çekmektedir.

Günümüzde de demokrasi, insan hakları, barış adı altında birçok tez konusu gündeme getirilerek hedef ülkeler tuzağa düşürülmektedir. Yaşanan olaylardan anlaşılıyor ki; tez konusu belli, tezin danışmanları da belli. O halde tezin geçekleşmesi için seçilen tavşan kim?

> Yeni Meram >Yazarlar > Kıssadan Hisse: Doktora tezi ve danışman
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.