YAZARLAR

İsraf İslam dininin yasaklarının başında gelmektedir.İsraf plansızlığın, projesizliğin yarattığı felaketin adıdır. Yaptığımız her işin bir plan ve program eseri olması o işin yararlılık derecesini gösterir.

Devletler,Milletler ve Aileler her yapacağı işin ‘’EHEMMİNİ MÜHİMİNE’’ tercih ederek karlı çıkmayı ilke edinmek mecburiyetindedirler.Onun içindir ki; Devletler, Milletler,Aileler bütçe dediğimiz hesap hülasasını denge unsuru olarak göz önünde tutarlar.

Şimdilerde bir piyasa dengesi bozukluğu olarak acısını çektiğimiz afaki fiyat artışlarının ülkemiz insanını ekonomik açıdan kıskaca alırken, nerede hata yaptığımızın hesabını iş başa geldikten sonra değil,Fizibilite,Plan ve Programlarımızı bilimsel verilerle yapmış olsaydık, bu beklenmedik gelişmeleri yaşamamış olurduk.

Tarım ve Hayvancılık sektöründe Plansız Programsız üretim göz göre, gelen kıtlığı çağrıştırırken, Yurt genelinde faaliyet gösteren 26 ADET DEVLET YEM FABRİKALARINI ÖZELLEŞTİRME SAVSATASI İLE ELDEN ÇIKARILDIĞI içindir ki, şimdilerdeki yüz liralara dayanan Et fiyatlarının tırmanışının akılsızlığı olarak belleklere oturmuştur.

ŞEKER FABRİKALARININ SATIŞI Yüz binlerin işsiz, Pancar tarlalarının üretim dışı kalmalarının unsuru olarak kırsalın kotalarının kırılması ile yokluk ve sefaletin adı olarak Türkiye Ekonomisi tarihinde bir kara leke olarak kalacaktır.

SÜMERBANK IN,TMO nin özelleşmesi, Tüketicinin de üreticinin de belini kırmış, İlkokul sıralarında kutladığımız YERLİ MALLAR HAFTASI KUTLAMALARI sevinçleri kursağımızda kalmıştır.

Yüce önder ATATÜRK SIFIRDAN İMKANLAR YARATARAK KURDUĞU FABRİKALARLA, Türk insanını üreterek tüketen bir millet yapmanın gururu ile ruhu şad olmuş ve milletimizin anılarında bu yeni devletin yarattığı mutluluklar, belleklerde ebediyen yaşar olmuştur.

Üretim dışı kalan topraklarımızda yeniden üretime geçmenin teşvik planları ile canlandırılması, yapılacak bu teşvik palanlarının dahi devlete gelir getirecek hamleler olacağı gerçeğinin fizibilite edilmesine çok ama çok ihtiyaç vardır.

Çağımız Dünyası  teknolojik verileri Aile bütçelerinden,Devlet bütçelerine değin artık bir Plan ve Projesiz adım atılmayacağı gerçeğini yüzümüze haykırırken, Devletimizin yaptığı Devasa yatırımların Plan ve Projelerinin dahi gözden geçirilip revize edilmesi ihtiyacı ortadadır.

Plan ve Projeler bir MATAMATİK BİLİMİ ile hayata geçirilecekken, bizim eğitim sistemimizde MATAMATİĞİN GERİ PLANA ALINMASI EĞİLİMİ Ulusal basında yer aldı ki, bu gelişmeler gerçeklerden uzaklaşma eseri olarak görülmektedir.

Suriyeli Dindaşlarımızın Bayram münasebeti ile ülkelerine gidip hasret giderme hamleleri ile Yüz binlerin sınırlarımızdan çıkış yaptıklarına tanık olmaktayız.Bu dindaşlar bu kadar kolay yakınlarına kavuşabiliyorlarsa, neden acaba Ülkelerinde kendi ANA YURTLARINDA KALMAYIP DA BİZİM ÜLKEMİZE GERİ GELMELERİNİN MANTIKLA İZAHI MÜMKÜN GÖRÜLMEMEKTEDİR.

Suriyeli Dindaşlarımız bize sadece ekonomik kayıplar vermekten öteye, ülkemiz yoklarına sebep  olmaktan ötede Çağdaşlığımız,Medeniliğimiz önüne de setler çekerek, Laik Cumhuriyetimize çelme takıp onarılması güç yaralar açmaktadırlar.Ekonomimizde açılan yaralarda Suriyelilerin de dahili olduğu ortadadır.Dizi,dizi felaketlerden dizi,dizi kurtulmanın planlarında gecikme ülkemiz varlığına derin, derin yaralar  açmasının da ulusal Felaketimiz  olduğunu dile getirip ,idrak etmek üzere olduğumuz Mübarek RAMAZAN BAYRAMININ  hayırlara vesile olmasını CENABI HAKTAN NİYAZ EDERİM .

 

> Yeni Meram >Yazarlar > İSRAFIN GETİRDİĞİ KITLIK KORKUTUYOR !
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.