YAZARLAR

Dolu dolu bir gündemin yaşandığı haftayı geride bırakarak yeni haftaya başlıyoruz. Gündem hem yurt içi hem yurt dışı olarak birçok gelişmenin yaşanması adına ‘iyi, kötü ve çirkin’ olarak üçe ayrılabilir.
İyi olanların önceliği bizden bir gelişme, malumunuz 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günüydü ve bu vesile ile tüm dostlar kurum ve kuruluşlar düzenlendikleri etkinliklerle ve ziyaretleriyle günümüzü bize mutlu yaşatmak adına gayret gösterdiler. Hepsine teşekkürlerimizi iletiyorum. Günümüzün son etkinliğini ise Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve ekibi gerçekleştirdi.
Dahası Konya Büyükşehir Belediyesi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Konya’nın 31 ilçesinde faaliyet gösteren basın-yayın kuruluşlarının yöneticilerini ve çalışanlarını bir araya getirdi.
AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, İl Başkanı Hasan Angı ile tüm merkez ilçe belediye başkanlarının katılımı ile gerçekleşen etkinlikte iyi dileklerin yanı sıra sorunlarımız kısmen de olsa dile getirilerek çözüm noktasında birliktelik ifadelerinde bulunuldu.
Oldukça keyifli ve birliktelikle geçen etkinlik için Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve ekibine yürekten teşekkürler.
***
Bir diğer iyi gelişme ise bugün gazetemizde beğeninize sunduğumuz ‘Meramımız Haber’ sayfamızda yer alan Ak Parti İl Başkanı Hasan Angı Bey’in söyleşisi oldu. Konya adına önemli yatırımların ve alınan kararların detaylarının paylaşıldığı ‘Meramımız Haber’ sayfamızda Başkan Angı akıllardaki soru işaretlerini gidermiş oldu.
Özellikle Cumhurbaşkanlığı kararı ile Konya Teknoloji Endüstri Bölgesi ilanının Konya’ya kazandıracaklarının irdelendiği Meramımız Haber söyleşimizde Konya’da kurulan ASELSAN Konya Silah Sistemleri A.Ş’nin ardından yanında bulunan 1.5 milyon metrekarelik alanın Konya Teknoloji Endüstri Bölgesi ilan edilmesinin Konya sanayisine ve üretimine sağlayacağı önemli katkının büyük kazançlarını sayfamızda okuyacaksınız.
***
Hafta sonu gerçekleşen bir diğer toplantı ise Konya adına güzel işlerin yapılacağının habercisi niteliğinde oldu. Konya Genç İş İnsanları Derneği yani KONYAGİAD çıktığı yolda ilk adımı basınla tanışarak atmış oldu. Kısa adı TÜGİK olan Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu çatısı altında Konya’da faaliyetlerine başlayan KONYAGİAD tamamen genç ekipten oluşuyor.
Gazete binamızda komşumuz olan ve yakınen bildiğimiz ekibin başında başarılı iş insanı Gülvezir Korkmaz bulunurken ekibindeki isimler de genç ve alanında başarılı iş insanları.
Güzel işler yapacaklarının sinyalini Gülvezir Başkan kullandığı şu cümlelerle vermiş oldu: “Gençlik hızdır, harekettir ve hareketin getirdiği berekettir. Gençlik hayal kurmanın sınırsız olduğu noktadır. Dolayısıyla biz ‘Genç İş İnsanları’ olarak öncelikle şehrimizin ve ülkemizin kalkınması için Konya’da bir filizin tohumlarını attık.”
Ben çıktıkları bu yolda iyi işler yapacaklarına ve başta Konya olmak üzere bölge ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacak projelere imza atacaklarına olan inancımla KONYAGİAD’ın Konya ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.
***
Son olarak ülkemizin de müdahil olduğu ve yanı başımızda gelişen önemli olaylardan bahsetmek ve gündemin kötü ve çirkin boyutu olarak yorumlanacak gelişmelerinden bahsetmek doğru olacaktır.
Türk askerinin bir yıl süreyle Libya’ya gönderilmesine izin veren tezkerenin TBMM Genel Kurulu’ndan geçmesinin ardından başlayan süreç diplomasi trafiği neticesinde LİBYA ’nın doğusundaki darbeci lider Hafter’e bağlı güçler, Türkiye ve Rusya’nın ortak ateşkes çağrısını kabul etti.
Libya konusunda elbette süreç hızla devam ediyor ancak anlamadığım olay dahası anlayıp da anlamamazlıktan geldiğim olay dış ülkelerdeki tepkilerin yurt içindeki seslerinin her zamankinden daha yüksek çıktığıdır. Ülkemizin menfaatlerinin ve güvenliğinin söz konusu olduğu ulusal konuda birlikteliğin aksine düşmanlık tavırları olanların varlığı, böylesi kritik süreçlerde kimin neye hizmet ettiğinin fotoğrafı olarak karşımıza çıkıyor.
Amerika’nın İran ile arasındaki General Kasım Süleymani’nin öldürülmesi olayının getirileri ve götürülerinin de yine bir filmin senaryosu olduğundan bahsetmeye gerek yok diye düşünüyor iyi haftalar diliyorum…

> Yeni Meram >Yazarlar > Güzel gelişmelerin yanında gündemin iyi kötü ve çirkini
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.