YAZARLAR

İster yerel yönetimler olsun ister devlet kurumları olsun görev bilinci tamsa ve aldığı parayı helal ederek harcama eğitimini ve sorumluluğunu alarak yetiştirilmiş kişilerden oluşmuş ise bu kurumlarda asla sorun çıkmıyor.

1996 yılında KONYA DOĞAYI ve HAYVANLARI KORUMA DERNEĞİ’Nİ kurduğumuzda o dönem adı ‘İL ÇEVRE MÜDÜRLÜĞÜ ‘ olan kurumun tüm çalışanları, gönüllü olarak bizimle yola çıktılar.
Akıl hocalığımızı üstlendiler.

Yol haritamızı çizdiler.

Konya valileri ile iletişimimizi sağlıklı bir biçimde yürüttüler ve valilerimize Türkiye gündeminde olmayan bir konuyu kabul ettirmemizi ve Konya olarak bir ilki başarmanın önemini anlatmamızı sağladılar. Destek aldık . En büyük mülki amirlerle, sessiz canlarımıza, kebap kestanesi sıcaklığında bakan badem gözlülerimize ulaştık.

Daha sonra üç kez adı değiştirilen, her seferinde de yetkileri kısıtlanan ama yetiştirilen ekip ile zorlukları aşmamızı sağlayan zihniyet değişmedi, görev bilinci üstün geldi ve yardımlar eksiksiz sürdü.

Son dönemde adı ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI 8. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ oldu.

Bu müdürlük , yaban hayatı ile ilgili tüm canlara ulaşmamızı ve onların tedavi edilmelerini üstlendi.


Yaralı tilkiler, baykuşlar, atmacalar, şahinler, pelikanlar, serçeler, güvercinler, kargalar, kurtlar, sansarlar…..Yaban hayatında zor durumda olan ne kadar can varsa, tek telefonumuzla anında ulaşılıyor ve yardımlarına koşuluyor.

Ama en önemlisi ise EYLÜL 2019 ‘a kadar ilçelerdeki yaralanmış, hasta , kedi ve köpekleri bir türlü ilçe belediye başkanlarından bazılarına getirtemedik. Bu canlarımızın hepsine ulaşmamızı sağlayan , getirilmesi için gecenin bir yarısına kadar uğraşan ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI 8. BÖLGE MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TUĞRUL ŞAHİN ‘ e çok ama pek çok teşekkür ederiz.

Bu sessiz canlara yapılan yardımları, bu hizmetleri ‘ YÜCE YARATAN ‘ görüyor .

Badem gözlülerin, yaban hayatının olmazsa olmazı bu canların sesini duymak herkese nasip olmaz.
O sesi ancak’ GÖNÜL KAPISI AÇIK OLANLAR ‘ duyar ve yürekleri yanar.

2019 Eylül dedim . Nedeni de artık ilçe belediye başkanlarımızla sorun kalmadı. Yaralı ve tedaviye muhtaç tüm hayvanlar getiriliyor.

PROTOKOL SORUNSUZ İŞLİYOR. KARATAY BELEDİYEMİZ YÜZÜMÜZÜN AKI OLDU VE TÜM TÜRKİYE ‘YE ÖRNEK OLDU

Dilsizlerin dili, sessizlerin sesi olmaya devam ediliyor.

KONYA İLÇELERİNDEKİ ÇÖPLÜKLERİN DURUMU VE ORADAKİ CANLARIN PERİŞANLIĞINI İSE GELECEK HAFTA YAZACAĞIM.

DİLERİM SAYIN BAŞKANLAR BİRAN ÖNCE ÖNLEM ALIRLAR.

> Yeni Meram >Yazarlar > GÖREV BİLİNCİ
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.