YAZARLAR

Seçim sonrası Konya Büyükşehir Belediyesi makamına oturacak olan belediye başkanına rica ediyorum ki, geçtiğimiz yıllarda defalarca yazdığım, Koyuncu petrol istasyonu önündeki trafik keşmekeşine bir çözüm bulsun..
Gelecek başkana ithafen, önceden de benzer yazılar yazmıştım..
Başkanlar kendileri de bal gibi bilirler ki, uyarmamıza neden olan her neyse, burada ki arızanın hakikaten onarılması gerekir..
Fakat dedim ya, bir türlü ilgilenmezler ve hatta bazen de, ya oradan başka bir hat geçireceğiz, ya da orada başka türlü bir iyileştirme yapılacak, ondan sonra bahsedilen arıza düzelecek, derler..
Ancak yıllar geçer o kısımdan hat bir türlü geçirilemez veya yapılacak iyileştirme maalesef gerçekleşmez. Hal böyle olunca da buradaki keşmekeş olduğu gibi sürer gider…
Bir örnek verelim..
Yaklaşık 10 yıl evvel, kentin işlek bölgelerinden sanayiler civarındaki Koyuncu Petrol İstasyonu önündeki kavşakta yaşanan trafik rezaletini dile getirmiş, burada gerek araçların, gerekse yayaların büyük sıkıntı yaşadığını, bu bölgeye acilen neşter vurulması gerektiğini birkaç kez yazmıştım..
Bunu ısrarla yazıp, insanların burada sıkıntı yaşadığını fotoğraflarla belirtmeme rağmen, hiçbir şekilde alaka gösterilmeyip, 10 yıl önceki son yazımdan sonra ilgililerden nihayet bir açıklama geldi…
Açıklama aynen şöyleydi. “Bu bölge hakikaten sıkıntılı. Fakat burada yeni ve daha değişik bir düzenleme yapılacak. İşte o zaman burası rahatlar”
Aradan 10 yıl geçmesine rağmen, beklenen düzenleme bir türlü yapılamadı…
Gördüğünüz gibi, bahsettiğim kavşakta girişli çıkışlı ve gelişli gidişli 7 yol birbirine bağlanıyor. Hani derler ya; adeta kimin nereden girip, nereden çıktığı belli değil…
Bu UKOME denilen birimde görevi bulunanlardan hiç birisi bu bölgeden hiç mi geçmez. Geçerken de hiç mi demez ki, “Ya hu burası ne böyle? Burada acilen düzenleme yapılması gerekir”
Bana göre güzellik işlerinden önce vatandaşın sıkıntısının giderilmesi gerekir. Gerekir ki, örneğin adam bahsettiğim bölgeden kaza yapmadan geçip, yaptığınız güzellikleri görebilsin..

> Yeni Meram >Yazarlar > Gelecek başkana ithafen..
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.