YAZARLAR

2021 yılının ilk köşe yazımda, yeni yıla girmişken şöyle kendimizi bir güncelleyelim istedim. Çünkü geçen yıl sağlıkla, parayla, bollukla, bereketle, ilişkilerimizle sınavımız çetindi.
Yolda yürürken şöyle çevrenize bir bakın. Yüzlerce insanın kendilerine göre haklı gerekçelerle yüzleri asık ve mutsuz. Olaylara bazen fazlaca anlam yüklüyoruz. Bizlerde “öğrenilmiş çaresizlik“ sendromu var. Hayat gerçekten çok uzun değil. 3 günlük dünya diyoruz ya hani. Artık tüm dünyayı sırtınızda taşımadan, hayatı keyifli ve huzurlu yaşamanın mümkün olduğunu deneyimlemeliyiz.
İnanıyorum ki bu gezegende çok az insanın bilinçaltı kodlarını çözüp, kendiyle barışıp hatta kadim bilgilere vakıf olup; hayatın tadına vardıkları gibi neredeyse tüm dünyayı da yönetiyorlar.
Peki, bu insanlar neyi çözdüler de bu kadar hazineye sahip oldular?
Kadim bilgilerden birisi olan bilinçaltını…
Tabii ki insan henüz tam anlamıyla çözülebilen bir varlık değil.
O bir sır.
Sır da sırken güzeldir.
Bilinçaltı demişken bir de atalardan gelen aktarımlar var. Hatta 4/3 kodlarını yaşadıklarımızı söylüyor uzmanlar. Bazen diyorum atalarımız da hiç güzel miras bırakmamışlar bize, şaka bir yana Allah hepsine rahmet etsin. Onlar için sadaka verip, tövbe namazları kılıp, Rabbena dualarını sıkça okumanızı tavsiye ederim.
Hal böyle iken bilinçaltımızda atalardan gelen aktarımlarla birlikte çocuklukta yaşadığımız her şey kayıt altına alınıyor. Karmaşa gibi, bilmece gibi geldi değil mi? Bunun kestirme yolu kendimize his yüklemesiyle o olumsuz kodları bulup, dönüştüreceğimizi söylüyor uzmanlar. Çok derin travmalarınız için muhakkak uzman şart. Bende sizler için herkese şifa olsun diye his yüklemelerini toparladım.
Gözlerinizi kapatıp, uzanın ve derin derin diyafram nefesinden sonra…
Değerli olmanın nasıl hissedildiğini biliyorum. Yaradan tarafından nasıl korunduğumu biliyorum. Yaradan tarafından nasıl sevildiğimi biliyorum. Yaradan tarafından mutlu olmamın nasıl bir his olduğunu biliyorum. Mucize olduğumu biliyorum. Sevmenin sevilmenin Yaradan tanımını biliyorum. Yeterli olmanın nasıl bir his olduğunu biliyorum. Korku olmadan öfke olmadan yaşamanın nasıl güzel bir his olduğunu biliyorum. Kendimiz olmanın nasıl hissedildiğini biliyorum. Kendimizi gerçekleştirmenin nasıl hissedildiğini biliyorum. Hafif ve fit bir bedenin nasıl güzel olduğunu biliyorum. Bolluk bereket içinde yaşamanın nasıl hissedildiğini biliyorum. Mucizevi bir ilişkinin nasıl bir his olduğunu biliyorum. Mutlu olmanın Yaradan tanımını biliyorum. Çocuklarımızla ailemizle mutlu olmanın nasıl bir his olduğunu biliyorum. İşimizde başarılı olmanın nasıl bir his olduğunu biliyorum. Beğenilmenin, takdir görmenin Yaradan tanımını biliyorum. Kabul görmenin Yaradan tanımını biliyorum. Bolluk bereket bilincinin Yaradan tanımını biliyorum. Sağlıklı olmanın nasıl bir his olduğunu biliyorum.
Hayatımızın anahtarı da kilidi de biziz.
Yaşam amacımızı bulduğumuz bir yıl olması dileğiyle…

> Yeni Meram >Yazarlar > EVRENİN SIRLARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.