YAZARLAR

Toplumun çoğunluğu 2020’ nin felaket yılı olduğu konusunda hemfikir. Şu gezegende olan biten ne varsa hepsi bizim için hayırdır.
Bu yıl tüm dünyanın değişim ve dönüşüm yılı bana göre..
Geçenlerde depremlerin doğal afet mi yoksa H.A.A.R.P projesi mi konusunda birçok iddia ortaya atıldı. Fikrim kuvvetle muhtemel doğal afet olmadığı yönünde. Doğrusunu Allah bilir. Tartışmaya açık konulara çok girmeden konumuza devam edelim. .
Geçenlerde TV de arama kurtarma ekibinden bir kardeşimizin “ biz son enkaz ortadan kalkıncaya kadar, ümidimizi asla kaybetmeyiz” sözü yüreğime dokundu. Gönüllülüğün esas olduğu ne ulvî bir makam. Gıpta ettim Allah sizlerden razı olsun.
Öncellikle gecesini gündüzüne katıp, gece gündüz demeden çalışan arama kurtarma ekiplerine, sağlık çalışanlarına ve gönüllü olarak katılan herkese tüm Türkiye adına can-ı gönülden teşekkür etmek istiyorum.
Depremde vefat edenlere Allah’tan rahmet kalanlara sabrı cemil ve acilen şifalar diliyoruz..
Bu süreçte sosyal medyada bazı paylaşımlar içler acısı gerçekten. Yok, efendim ‘İzmir halkı çok zinadan çok içki içmekten depremi hak etmişler’ dediler. Hatta ve hatta küffar olduklarından deprem oldu diyecek kadar çirkinleştiler. ‘Allah’ın adına hüküm vermeyin’ der Kur-an. Sen ben kişiler hakkında hüküm mercii değiliz!
Şu beyninizdeki ağlaşmış örümcekleri bir temizleyin derim!
Madem referansımız Kur-an madem referansımız Sünnet. Asr-ı saadete bakın. Kainatın efendisi gayri müslimlerle nasıl yaşamış? Ayrıştırmış mı? Ötekileştirmiş mi? Biz kim oluyoruz ki insanlar hakkında hüküm veriyoruz?
Böyle durumlarda sloganımız ‘şimdi birlik beraberlik olma zamanı’ derler. İşte buna da katılmıyorum. Neden hayatın günlük akışı içinde birlik beraberlik dayanışma içinde olamıyoruz?!
İllâ bir deprem, afet, felaket mi yaşamalıyız? Silkelenip, kendimize gelelim. Biz dersimizi aldık ya Rabbi diyelim. Azabından gazabından, rahmetine merhametine sığınıyoruz Allah’ım.
Merak ettiğim bir husus da, enkazın altındaki ruhları kurtarıyorlar, peki enkaz olan ruhları kim kurtaracak?

> Yeni Meram >Yazarlar > ENKAZ OLAN RUHLARI KİM KURTARACAK?
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.