YAZARLAR

Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmak istenen terör koridorunu yerle bir etmek, güney sınırlarımızı tehdit eden terör faaliyetlerini ortadan kaldırmak amacıyla başlattığımız “Barış Pınarı” harekâtının en kısa zamanda en az zayiatla zaferle sonuçlanacağına yürekten inanıyoruz.
Arap baharı ile sınırımıza kadar gelen emperyalist ülkelerin projeleri maalesef içinde bulunduğumuz coğrafyada ülkemizi rahat bırakmamaktadır. Emperyalistler emellerine nail olabilmek için bölgemizde etnik veya mezhepsel farklılıkları kullanarak devamlı iç savaşı körüklemektedirler. Emperyalistlerin himayesinde kurulan ve onların lojistik destekleri ile hareket eden DEAŞ, YPG, PYD, PKK bölgemizde giriştikleri terör eylemleri ile Irak’ta, Suriye’de yüzbinlerce insanın ölümüne, milyonlarca insanın evsiz ve yurtsuz kalmasına sebep olmuşlardır. Yaptıkları eylemlerin, gerçekleştirdikleri katliamların ne ülkelerinin menfaatleri ile ne de dinimiz ile hiçbir alakası yoktur. Emperyalistlerin kuklası olarak efendilerinin bölgemiz üzerindeki emellerine hizmet etmektedirler.

Amerika’sından Rusya’sına Fransa’sından Almanya’sına kadar ülkeler bölgemize bu örgütler sayesinde tam olarak yerleşmişlerdir. On binlerce tır silah ve mühimmat terör örgütlerine teslim edilerek Suriye’nin parçalanmasıyla kurulacak düzenli ordunun temelleri atılmıştır. Bölgemiz hızla emperyalistler tarafından kuşatılmakta ve kendi aralarında paylaşımları yapılmaktadır.
Birbirine düşman olarak görülen Amerika ile Rusya kendi aralarında çok rahat bir şekilde anlaşarak düşmanlıklarını unutabilmektedirler. S 400 alımında yakın dost havası veren Rusya, rejim güçleri ile anlaşan YPG ile Münbiç’e girerek karşımızda yer almıştır. Güya stratejik ortağımız Amerika ise açıktan terör örgütlerinin yanında yer alarak bölgede terör koridorunu ortadan kaldırmak için giriştiğimiz harekatta yaptırım tehditleri ile önümüzü kesmeye çalışmaktadır.

Emperyalist güçlerin kirli emellerinin zirve yaptığı bir dönemde gerçekleştirilen “Barış Pınarı” harekâtımız ile inşallah bu kirli oyunları bozarız. Harekât öncesi takip edilen politikaların yanlışlığını şimdi konuşma zamanı değildir. Gün birlik beraberlik günüdür. Millet olarak kenetlenme günüdür. Harekâtımızın en kısa zamanda başarı ile sonuçlanacağına eminiz. Temennimiz başarı ile neticelenen mücadelemizin diplomasi masasında da istediğimiz sonuçların alınmasıdır.

NOT: 24 Ekim Perşembe günü saat 14.00 de Selçuklu Kongre Merkezinde Çimke Yayınevleri standında kitap dostlarımızla hasbihal ederek “Kur’an’dan Rahmet Esintileri” kitabımı imzalayacağım.

> Yeni Meram >Yazarlar > Emperyalist güçlerin kirli emellerine dikkat
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.