YAZARLAR

Yüce Türk ulusunun istediği tek şey huzur ve güvendir. Huzur ve güven ekmekten sudan daha fazla ihtiyaçtır. Huzur deyip geçmeyelim. İnsanlar için ve bugün için huzurun neden önemli olduğu bilinmektedir. Çok önemli bir konudur. Eski huzursuz günleri aklıma getiriyorum Şubat 2021 günü kendi kendime şöyle diyorum. Çok şükür Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milleti huzurlu bir gün yaşamaktayız. Bugün için seçim ortamı konuşuluyor ama huzur içinde bir de ortamı vardır demek oluyor ki seçimden dolayı çok fazla bir sendin bendim diye kötü bir ortamı yok desek yalan olmaz. Seçim adıma siyasi bambaşka bir şeydir. Seçmenler kime oy vereceğini aylar evvel karar verdiği de bir gerçektir.

Seçmen eski seçmen değil. Seçmeler acemilik devrini yaşadı. Kalfalık devrini de yaşadı. Şimdi seçmenlerin ustalık devrini de yaşamaktadır. Onun için halkın istediği tek şey huzur ve güvendir. Huzur ve güven fevkalade önemlidir, çok şükür bugün ikisi de vardır.

Demek ki, huzur ve emniyet, bizim ekmekten sudan daha önemli ihtiyacımızdır. Devamlı olarak istediğimiz pek önemli ihtiyacımızı yanlış yerde beklemeyelim de bu mühim ihtiyacımızı karşılayabilmek için olacak yerden bekleyelim.

Olacak yerini aramadan tek bir yerden bekleyişimiz, bizi neye benzetiyor, anlayan takdir eder. Huzurun, emniyetin yanlış yerden beklenmesiyle, ümitlerimiz büyüyüp, delikanlı oluyor. Esasen huzur ve emniyetin ana kaynağı, aile ocakları ve ana kucaklarıdır. Huzur ve emniyet oradan başlar, oradan gelir.” Memlekette huzur ve emniyet yok” diyen zavallılar takip edilirse görülecektir ki, o “yok” dediğini kendisi yok ettiği açık seçik ortadadır.

Güven bir karaca kadar çekingendir. İnsan onu bir kovdu mu tekrar bulması uzun zamana bağlıdır.

(Kurt Bieden KOPE)

Herkesin güvenini kaybeden daha ne kaybetsin.

(P.CYRUS)

İnsanın yapabileceği en büyük fenalık, kendisine olan güvenini kaybetmesidir.

(RICHARD BENEDICI)

 

> Yeni Meram >Yazarlar > EKMEKTEN SUDAN DAHA FAZLA HUZURA, GÜVENE İHTİYACIMIZ VAR
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.