YAZARLAR

Yılbaşı geliyor Milli Piyango biletleri çıkar yakında piyasaya..

Müslüman ülke dediğin memlekette Allah’ın kesin olarak yasakladığı ve büyük günahlardan olan kumar devlet kanalıyla oynatılıyor..

Böylesine acı bir tablo olabilir mi?

Sen yuvalar yıkılıyor, millet zarara uğruyor, haramdır ya da sebebi her ne ise memlekette kumarı yasakla, bütün kumarhaneleri kapat, gizli işletmek isteyenlere göz açtırma. Fakat bir taraftan da kumarın kralını hem de tüm çeşitlerinin devlet izni ile üstelik resmi olarak oynanmasına izin ver. At yarışı yuva yıkmıyor mu?

Türkiye manzaraları denir ya; bence ülkenin acı tablolarından biri de budur…

Kısaca Rulet kumar oluyor, Milli Piyango, at yarışı, sayısal loto ya da benzer şans oyunları kumar olmuyor!..

Kısa bir süre önce İstanbul’da kaçak işletilen kumarhanenin birine baskın yapıldı ve içeride kumarla ilgili ne kadar alet ve bu işle ilgilenen varsa toplayıp götürdüler.

Neden topluyorsunuz ki bu adamları. E öteki tarafta kumarın babasını kendi ellerinle hem de resmi oynatıyorsun, buna ne demeli? ..

Ayrıca işin en ilginç tarafı da buradan elde edilen gelirin büyük bir kısmı devlete vergi olarak aktarılmakta; aktarılan bu paralar ise yuva çocuklarının kursaklarına girip bizlere de köprü, yol v.s. gibi hizmetlerle yansımaktadır…

Bizlerde bu köprü ve yolları v.s. kullanıyoruz..

Ne kadar ilginçtir ki memlekette kumar, az evvel de söylediğim gibi yasal yollarla oynatılmakta olup, kumarhanelerin kapatılması ile bu işi gayrimeşru yapanlara şu mesaj verilmektedir, “Kumarı herkes istediği gibi gelişigüzel kafasına göre oynatmasın, bunu ancak biz yasal yollarla, devlet kanalı ile oynatırız”

Nasıl oynatırız?

Milli Piyango, At Yarışı, Spor Toto, Spor Loto, Sayısal Loto v.s. gibi çeşitli şans, yani kumar oyunlarıyla…

Kısaca Müslüman bir ülkede kumar, illegal değil legal yollarla oynatılmaktadır…

Oysa kumarla ilgili de bir sürü ayet ve hadis bulunmaktadır, mesela ayetlerden birisi şu dur;

“Ey iman edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar), fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz. Şeytan içki ve kumar yoluyla ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi, Allah’ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık (bunlardan) vazgeçtiniz değil mi?”

> Yeni Meram >Yazarlar > Devlet kumar oynatıyor..
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.