YAZARLAR

Bundan tam 71 gün önce bugün, yani 28 Ağustos’ta sadece ‘Meramımızı’ anlatmak düsturuyla Yeni Meram ismi altında yayın hayatına başladı gazetemiz.
Gel zaman git zaman derken bugünlere kadar kesintisiz ve aralıksız yayın ile sizlerin sesi oldu, olmaya da devam ediyoruz.
Ne olaylar, ne darbeler, ne kaoslar gördü gazetemiz bu yaşına gelinceye kadar, ancak hiçbiri vazgeçirmedi bildiği doğruyu yazmaktan, çizmekten…
Bugün global dünyanın getirisi olarak elbette çok fazla değişiklikler oldu teknolojik ve teknik olarak, bu yenilikleri de yakından takip edip yayın şeklimize yansıttık her zaman.
Dile kolay 71 yıl…
Geçtiğimiz yıl 1 Ağustos itibari ile Ömer Sarıkulak yönetimine geçen gazetemiz 71. yaşının yanı sıra yeni yönetimiyle de ilk yılını tamamlamış oluyor.
Yani iki ayrı heyecan, mutluluk ve sorumluluğu birlikte yaşıyoruz.
Yeni yönetimimizle geçirdiğimiz ilk yılda siz değerli okuyucularımızdan çok güzel dilek ve temenniler ile düşünceler aldık. Eleştiriler, eksiklikler de bu güzelliklerin bir parçası oldu.
Eleştirileri anında değerlendirerek daha iyi olmanın gerekliliğini yerine getirmek için kendimize dersler çıkardık.
Köklü geçmiş ve birikimi ile şehrimizin yanı sıra bölgemizin ve hatta ülkemizin arşivine önemli bir katkı sağlamış oluyoruz.
Geçtiğimiz yıl devraldığımız bayrağı daha yükseklere çıkartmak için gayret gösterdik ve bu gayretimiz devam edecek.
Yeni yönetim olarak önemli projeler ile çıktığımız yolda tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle bazı projelerimizi ileriki sürece ertelemek zorunda kalırken pandeminin sınırlarına kadar olanları uygulamaktan geri durmadık. Elbette her sektörü etkileyen pandemi, bizim sektörü de es geçmedi ancak hayat devam ettiği sürece haber de devam ediyor. O nedenle bazı projelerimizi ötelemiş olsak da, asli görevimizden ödün vermedik.
Konularında uzman  yazar kadromuzla gündemin sorunlarının irdelemesini yapıyoruz. Her geçen gün güçlenen kadromuz bundan sonraki süreçte de yeni isimlerle gücüne güç katacak.
Gazetemizde her gün yayınladığımız geçmiş zaman sayfamızda dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama 1950’lerde yaşanan olayların bugün de neredeyse, haftası, gününe kadar birebir aynısını yaşıyoruz. Buradan şunu anlıyoruz ki, olaylar gündemler aynı tek değişen gerçek zaman…
Bu zaman kavramı bugün bize 71. yaşımızı getirdi. Ve daha nice yılları da getirecek inşallah.
Yaş 71 oldu, ama heyecanımız, gayretimiz ilk günkü gibi devam ediyor.
“Sizlerin varlık ve desteği ile nice yaşlara” diyor gazetemizde bugüne kadar emeği geçen tüm isimlere ayrı ayrı teşekkür ederken ebediyete intikal edenlerimizi de rahmetle anıyoruz.
Kalın sağlıcakla…

> Yeni Meram >Yazarlar > Değişen zaman…
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.