YAZARLAR

Yeni Meram gazetesi ve ben ilginç bir ikili olduk.
Kısmetse bundan sonra her pazartesi bu köşeden haftalık değerlendirmeler yapacağım…
Her zaman derim “asla, asla demeyin” diye. Olmayacak şey oldu, mahkemelik olduğumuz ve hatta tazminat ödediğim gazetede yazı yazmaya başladım.
Bundan 13 sene evvel 2007 yılında Yeni Meram gazetesinin o günkü idarecileri AK Parti Konya milletvekili adaylarını haber yaparken 6. sıradan aday gösterilen avukat Hüsnü Tuna için “Kara sesin avukatı Konya’dan aday” diye başlık atmışlardı…
Hüsnü Tuna’yı savunmak bize kalmıştı…
Memleket gazetesi ertesi gün avukatlık mesleğinin özelliklerinden girip Tuna’nın her kesimden mazlumları savunabilen bir kişilik olmasına kadar pek çok şeyi yazmıştı.
Neticede Hüsnü Tuna AK Parti Konya Milletvekili seçilmiş, biz ise Yeni Meram gazetesinin 50 bin TL’lik tazminat davası ile muhatap olmuştuk.
Haberimizin neresinde hakaret buldularsa bir yıllık yargılama sürecinin sonunda 8,500 TL’lik bir tazminat ödemekle karşı karşıya kaldık. O günlerde adalet sistemimizde bir örgüt, her türlü karara müdahale edebiliyordu. Sanırım işin içinde FETÖ başrollerdeydi. Bizi yıldırmak istediler.
Evet, Yeni Meram gazetesine 2008 yılında 8,500 TL tazminat ödedim.
Peki Hüsnü Tuna ne yaptı derseniz; bu mahkeme neticeleninceye kadar Konya’ya her gelişinde bir vesile bizi ziyaret eden Sayın Tuna, mahkeme kararı kesinleştikten sonra ne bir daha kapımızı çaldı, ne de telefonla bile olsa “Geçmiş olsun, benim yüzümden zarara uğradınız” dedi.
Neyse ki biz Tuna’nın şahsında karalanmak istenen bir ‘dava’yı savunmuştuk. Hüsnü Tuna’nın bizi aramaması, bizi sadece üzdü.
Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl Yeni Meram gazetesi el değiştirdi. Sayın Ömer Sarıkulak ağabeyim gazetenin Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Karatay Belediyemizin eski Başkanı Sayın Mehmet Hançerli Genel Müdür ve çok sevdiğim dostum Muhammed Gümüş de gazetenin Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyor.
Yeni haliyle Yeni Meram, eskisinden çok farklı ve geniş bir kitleye hitap ediyor.
Kısmetse biz de bu yeni ekibe katkıda bulunacağız.
Rabbim mahcup etmesin inşallah…

> Yeni Meram >Yazarlar > Bismillah diyerek başlayalım…
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.