YAZARLAR

Yıllardır eğitim şart diye kuru gürültü yapılır ama ben ne eğiten gördüm ne eğitilen. Bu milleti eğitebilir misiniz o da muamma tabi..

Her şeyin en iyisini bilen milletimiz kendi doğrularım dediği saçmalıkla yaşamını sürdürür. Düşünme yok değerlendirme yok paldır küldür bildiği yolda yürür..

Bırak kitleleri eğitmeyi, kendi çocuğumu eğiteyim diyorsun, fakat buna da yasalar engel koymuş..

Çocuğunu okul çağına kadar eğittin eğittin, ondan sonrası Allah’a kalmış..

Örneğin üniversitede okuyan çocuğunun durumunu sormaya okula gidiyorsun. Kimse çocuğun durumu şudur diye sana cevap vermiyor. Bilgi vermek yasakmış..

Çocuğun babasıyım diye telefon açıp kendini tanıtıyorsun, yine cevap verilmiyor. Hiçbir şekilde durumunu öğrenemiyorsun..

Sebep? Çocuk 18 yaşından büyükmüş, kendi kendini idare edecek yaştaymış..

Birisi anlattı. Oğlunun durumunu öğrenmek için okulu aramış ve çocuğun okuldaki danışman öğretmeniyle görüşmüş. Öğretmen, “Size bilgi vermemiz yasak”

Neden diye sorunca. Genelge böyle demiş ve bir de örnek vermiş..

“Mesela geçtiğimiz günlerde okuldan birisi bir öğrenci velisine bilgi vermiş, çocukta bu yüzden okulu mahkemeye verdi” dedi..

Çocuğunun gidişatıyla ilgili bilgi alamıyor, ona gereken ceza ya da öğüdü veremiyorsun. Çocuğun söylediği neyse o. Baba durumum iyi diyorsa inanmak zorundasın..

Bir başka hususta şöyle,

Örneğin kızınız akşam üzeri eve biraz geç geldi. Ya da hoş olmayan bir olay yaptı. Siz de yüksek sesle ona kızdınız. Eğer durum kızınızın hoşuna gitmediyse polisi arayıp, “Babamdan şikayetçiyim” demesi yeterli..

Polis geliyor ve sizi alıyor karakola götürüp sorguluyor. Eğer Allah muhafaza bir de tokat falan vurduysanız, kızınızın şikayeti üzerine mahkemelik oluyor sürünüyorsunuz..

Yani artık çocuğunuza terbiye veremez hale geldiniz. Çünkü yasalar bunu gerektiriyor..

> Yeni Meram >Yazarlar > Vay ki ne vay..
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.