YAZARLAR

Türk Millet’i çalışanı, halk için uğraşanı, emeği, alın terini takdir eder.

Türk Milleti , feodalizm  peşinde , cumhuriyetin getirdiği aydınlanmaya  karşı çıkanları da ayırmasını bilir.

Tunceli adı  , genç  cumhuriyetin kırdığı , yok ettiği ağalık düzeninin ispatıdır.

Yoksa  Ovacık’ta   yaptığın hizmet için  verilen değeri  yozlaştırmak için kullanırsan, yazık edersin !

Tunceli adı ; Türkiye Cumhuriyeti düşmanlarının , halkın uygarlığa,çağdaşlığa , okula, hastaneye, devlet disiplinine, emniyete, ordu güvencesine , insan gibi yaşama koşullarına  kavuşulmasını istemeyen emperyalistlere ve siyasal islamla , tarikat,şeyh, şıh, mezhep çığırtkanlığı  ’ ETNİK KÖKEN AYRIŞTIRMASI’  ile bu asil milleti bölerek yok etmek isteyenlerin  zoruna gitti.

Dersim olayları olduğunda , genç Türkiye Cumhuriyeti  emin ellerdeydi.

O el, Gazi Mustafa Kemal ‘in eli idi. Asla terörist başlarıyla masaya oturmaz, pazarlık yapmaz,  dış güçlerle temas yapmaz, dış güçlerin nabzını ölçme aymazlığına kalkmazdı.

Atatürk; Dersim olayları olduğunda, bunu iç siyaset malzeme yapmak tenezzülünde bulunarak , şehit edilen Kınalı Kuzularımız ‘ın kanını yerde bırakmadı.

Dersim Bölgenin adıdır.

Tunceli , Türkiye Cumhuriyeti’nin 81 vilayetinden biridir.

Tunceli , Türkiye Cumhuriyeti’nde doğal güzelliği, bereketli toprakları ile gözde bir ilimizdir.

Tunceli halkını sakın ama sakın yerel kalkınma planı ile mutlu edip, feodalizme kapı aralamak için kullanmaya kalkma!

O zaman derim ki; Bunun altında başka planlar varmış!

Derim ki; Bu arkadaş şov peşinde ve ABD   ayaklı , Batı Devletleri planlı, emperyalizm oyunlu, eyalet ve feodal devlet kurmanın ilk basamağını atma peşinde !

Takdir edilmek güzel de…! Halk açlıkla , yoksullukla   boğuşurken, üretimde tükeniş, Tarımda  bitiş, hayvancılıkta yok oluş, eğitimde  yozlaşma, sağlıkta  geri dönüş , işsizlikte  de  rekora koşarken, ortalığı bulandırmak, halkı boş ve tehlikeli tartışmalara çekerek   ne yapmak istediğini anlamıyoruz diye düşünürüm!

Bence şımarma !

Takdir ederken oyun içinde oyun varmış , dedirtme !

Tam da etrafımız ateş çemberi, uluslar arası güçler neredeyse Orta Doğu işgaline hazırlanyorken ! TSK  ‘nın omurgası ve yapısı bozulup, küçültülüp, kımıldayamaz hale getirilmeye çalışılıyorken, vatan savunması , askerlik  yük  gibi gösterilerek,  Yeniçeri   gibi , ABD conileri gibi paralı   bir kuvvete gidiliyorken , ilk kıvılcım ne hikmetse Tunceli’den atılıyor.

MEHMETÇİK KAVRAMI YOK EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR !

Bu uluslar arası bir oyun, bu oyunun baş aktörü İmralı’da , yardımcısı Tunceli’de bekliyor ,  dedirtme  bize!

Türk Milleti sen de uyanık  ol. ! CUMHURİYETİN  TEMEL TAŞLARI ; LAİK EĞİTİM, LAİK HUKUK, LAİK  SOSYAL YAŞAM, LAİK  DEVLET VE…….İNANÇTA LAİKLİK!  HEPSİ BİRER BİRER ÇEKİLİRKEN,   ÜNİTER DEVLETE  BOMBA KOYMAK İSTEYEN EMPERYALİSTLER ; KULLANACAKLARI  KİŞİ VE KİŞİLERLE , 100 YILIN İNTİKAMINI   , LOZAN ANTLAŞMASI ‘NIN   HESAPLAŞMASINI  ALMAK İÇİN PUSUDA BEKLİYORLAR.

Onun için kendinizi kullandırmayın!

100  YIL ÖNCE HÜSRANA UĞRADILAR . 100 YIL DEĞİL 1000 YIL GEÇSE DE ARADAN , YİNE HÜSRANA  VE YENİLGİYE UĞRAYACAKLAR.

ONUN İÇİN  OYUNCAĞI OLMAYIN , SEVİLİNCE  ŞIMARMAYIN!

Seni koruyacak, senin egemenlik hakkını, vatanın  milletiyle bölünmez bütünlüğüne zarar vermemek için dünya devletlerine ‘YA İSTİKLAL , YAÖLÜM! ‘ diye haykıracak , Türküm demekten gurur duyacak ,MUSTAFA KEMAL ATATÜRK   GİBİ BİR LİDER YOK! YOK!

ONUN İÇİN HER GÜN,  BİR   KERE    ‘ATATÜRK ‘ÜN GENÇLİĞE HİTABI’NI’  OKUMAN GEREKECEK.

AKLINI BAŞINA ALMAN    VE  ‘ TEK DİL, TEK DEVLET, TEK MİLLET, TEK VATAN, TEK BAYRAK  ‘ İLKESİNE ÖLÜMÜNE SARILMAN GEREKECEK.

Kurtuluş savaşı şehitleri, Dersim isyanında canı pahasına karşı koyan jandarma teşkilatı şehitleri,  Katil Apo ‘nun  kuvetlerince kıyılan TSK şehitleri,  kınalı kuzularımız , Mehmetçiğimiz,Kıbrıs şehitleri,Çanakkale şehitleri bu aymazlıklara izin verdiğimiz sürece, İmralıdaki katili  muhatap alanlara  dur! Demediğimiz  sürece ,  haklarını helal etmeyecekler.

TEKRAR EDİYORUM  BÖLGENİ KALKINDIR, ŞIMARMA!

 

 

 

> Yeni Meram >Yazarlar > TÜRK HALKI BAĞRINA BASTI DİYE ŞIMARMA!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.