YAZARLAR

Konya’nın da içerisinde yer aldığı 9 ilde MHP İl Başkanlarında değişikliğe gidildi. Konya ve Karaman İl Başkanları görevden alınırken, Edirne, Antalya, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale, Çorum ve Sinop İl Başkanları da istifalarını verdiler.

MHP Konya İl Başkanı Murat Çiçek beyin yerine de Karatay İlçe Başkanı Remzi Karaaslan Genel Merkez tarafından görevlendirildi. 04.07.2014’de görevi devr alan Murat Çiçek beye hizmetleri için teşekkür ediyoruz. Göreve yeni atanan Remiz Karaaslan beye de başarılar diliyoruz.
Burada dikkatimizi çeken olay şu oldu; Murat başkanın mesajları. Özet olarak 2014 yılında sayın Genel Başkanın takdiri ile verildiği İl Başkanlığı görevinin yine Sayın Bahçeli’nin takdiri ile sonlandırıldığını beyan etti. Görevini layıkı ile yapmaya çalıştığını bundan sonrada “Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin emrindeyim” diyerek çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Biz burada görevlendirme ile ilgili yorum yapacak zeminde ve konumda değiliz. Siyasi partiler kiminle ne zaman ne kadar ve hangi görevde çalışacağının en iyisini bilir. En yüksek desteği değer yargılarına bağlı kalarak kiminle ve nerede alacağını bilir. Partilerin hafıza defteri de açılır ve bir partiliye teşekkür edilirken bir diğerine başarılar dilenir. Görevlendirmeler ve görevden alınmalarda başarı ve alınan destek de tek ölçü değildir zaten.

Bizim ele alacağımız ve takdire şayan Murat Başkanın olgunluğu, teşekkürü ve liderine olan bağlılığıdır. Şu atmosferde maalesef vaktiyle mevcut partisinde en yüksek mevkilerde görev alan partililerin görev sürelerinin bitmesi akabindeki zehir zemberek açıklamaları… Görevde iken parti politikalarını kerhen mi destekliyordunuz… ya da bulunduğunu mevki ve makamların avantajlarını çıkarlarınız doğrultusunda kullandığınız için mi sesiniz çıkmıyordu…
Ya da parti politikası son 6 ayda değişti de biz mi bilmiyoruz… Keşke bu kaygı ve düşüncelerinizi yüksek yüksek görevlerde iken dile getirseydiniz. O zaman medeni cesaretinizi görseydik…

Anlaşılan siyaset yeni bir yapılanmanın eşiğinde. Milliyetçi Hareket Partisi, İyi Parti faktörünü de düşünerek teşkilatlarında bir yapılanmanın eşiğindedir.

Burada belki de yorulanların dinlenmesi ve ekipteki yeni bir kan değişikliği bir yeni heyecanın oluşturulması. Yükselen trende belki de ivme kazandırmanın hesapları da olabilir.
Adalet ve Kalkınma Partisinde ise değişimin daha büyük çapta olacağı kaçınılmaz. Parti içerisinden çıkması muhtemel yeni yapılanmalarla birlikte teşkilatlanmaların yeniden oluşturulması gündemdedir. Sayın Genel Başkan tarafından bu durum muhtelif zamanlarda dile getirildi zaten…

AK Parti’de Kongre süreçleri 7 Ekim de başlıyor. Ancak öncelikle Büyükşehir statüsünde olmayan illerde belde teşkilatları genel kurul yapacak. Sonrası ilçeler, iller ve Genel Merkez olağan Büyük Kongre yapılacak.

Tahminimiz her ne kadar beldeler için kongre takvimi 7 Ekim’de başlasa dahi kongre sürecinin biraz daha öteye yayılabileceği yönünde olacaktır. Hafıza defterleri ile birlikte partiye, en yüksek desteğe ulaştıracak ekip kurulacaktır. Şu hakkı teslim etmek gerekir ki, bütün siyasal partilerin içerisinde değişim ve dönüşüm temasını en iyi uygulayan parti AK Parti’dir. Değişim sayesinde 17 yıldır iktidardadır.

Aslında bugün Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi ve Cumhur ile Millet ittifakı sürecini, gelecekte yaşanabilecekleri dile getirmek istemiştik… Başka bir günde inşallah…
Saygılarımı sunuyorum…

> Yeni Meram >Yazarlar > Partilerde yeniden yapılanma…
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.