YAZARLAR

Acısıyla, tatlısıyla; güzeliyle, çirkiniyle günler art arda sıralanıyor.
Her daim mutluluğun paylaşıldığı, paylaşıldıkça bereketlendiği günlere tekrardan yaklaşıyoruz. Bayramlara…
Bir garip senedeyiz. Ne olaylar yaşandı bitti. Acılar, sevinçler, tartışmalar, afetler… Şimdi sıra ülkece bir virüsü bitirme sırasıydı ve bu işi de milletçe hakkını vererek bitirmek üzereyiz. Acıları, zorlukları hep birlikte sırtlardık.
Şimdi sıra sevinçlerimizi paylaşma gününe geldi. Bir garip bayram olacak kabul ediyorum. Kimse dışarı çıkamayacak, eş dost görünmeden bayramlar evde kutlanacak. Peki bu mutluluğa engel midir?
İnsanoğlu bu kainatın en enteresan canlısı ve ruhundaki güç inanılmaz bir kapasitede. Kimi bunu fark eder kimi ise bunu fark etmeden göçüp gider.
Nedir bu ruhunda ki güç? Bunu cevaplayacak bir bilim veya insan yok. Bunu ancak içine dönüp kendini tanıyabilen ve anlayabilen insanoğlu görür, yaşar! Anlatabilir mi? Güneşin sıcaklığı nasıl anlatılamaz ise bu güç de insanın içinde yanan güneştir.
Sizler bu güce hiç eriştiniz mi? Bir kere olsun onu hissedip bu neydi şimdi diyebildiniz mi?
İşte sizler için başlangıcın en güzel zamanları.Duyguların arttığı, insanların baş başa kaldığı, sakin ve güzel bayram günleri…
İçinize dönüp kendinize korkmadan sorular sorun. Duygularınıza, özünüze.Fark edemediğiniz en içerideki size.
Soruların cevabını sizler vereceksiniz. Ama öyle 3 saniyede veriyorsanız kendinize aynı soruyu tekrar tekrar sorun. Olmadı mı tekrar bir daha; çünkü cevaplar ancak seneler içince yavaş yavaş gelecektir.
İçindeki güneşi fark et!
Sevgi ve saygı ile…

Beni bende demen, ben de değilim
Bir ben vardır bende, benden içeru
Yunus Emre

> Yeni Meram >Yazarlar > Nice bayramlara!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.