YAZARLAR

Sevgili okurlar;

Bildiğiniz üzere Suriye hudut güvenliğimizi korumak ve oradaki terör yuvalarını imha etmek amacıyla Barış Pınarı Harekatı yapılıyor.

Öncelikle Allah oradaki Mehmetçiğimizin yar ve yardımcısı olsun. Görevlerini layıkıyla yerine getireceklerinden şüphemiz yok, Allah ailelerine sağ sağlim dönmeyi nasip etsin.

Türkiye’nin neredeyse yüzde 99’u yapılan Pınar Barışı Harekatını destekliyor. Ve desteklemek zorundadır.

Zira söz konusu vatanın savunması ve güvenliği ise gerisi teferruattır.

Bütün siyasi düşünce ayrılıkları bir kenara bırakılıp, dışarıda tek yumruk olmak zorundayız.

Ancak işin farklı bir boyutu da var ki kıymetli okurlar, içimizden bazıları, bu terör odaklarına karşı yürüttüğümüz mücadeleyi savaş olarak nitelendirme gayretinde ve çabasındadır.

Bu anlam karmaşasını cahilliklerine vereceğim ancak içlerinde sözümona sanatçısından tut birçok mürekkep yalamış insanına kadar mevcut.

Öncelikle şuna açıklık getirmek elzemdir.

Savaşlar devletler arasında olur. Daha açık tabiriyle, devletlerin, aralarındaki ekonomik ve siyasal ve benzeri anlaşmazlıklar nedeniyle, siyasal ilişkilerini keserek, birbirlerine karşı ordularıyla giriştikleri silahlı eylemlerdir. Tam anlamıyla savaşın sözlük karşılığı budur.

Şimdi bunu göz önüne alarak, bizim Suriye’deki giriştiğimiz durum nedir?

Karşımızda bir devlet var mıdır? Tabi ki yok. Bizim mücadele ettiğimiz, sınır güvenliğimizi tehdit eden terör odaklarıdır. Biz ne Suriye hükümetine karşı bir savaş açmış bulunuyoruz, ne de başka bir devlete.

Bizim mücadelemiz tamamen sınır güvenliğimizi korumak adına nefsi müdafaadan ibarettir.

Bu mücadeleyi savaş olarak nitelendirmeye çalışan üç beş gafilin niyetini anlamak çokta zor değil kıymetli okurlar. Ne demek istediklerinin aslında onlar da gayet farkındalar. Tuttuğu taraflar ortadır.

Vatan ve millet bilincinden uzak, böyle terör sevicileri sanatçı ya da kanaat önderi olarak adlandırmak benim vatandaşlık ve milliyetçilik anlayışıma ters.

Sonuçta kimse kimseyi bu topraklarda zorla tutmuyor. Her ne kadar bu vatanın ekmeğini yeseler de kendilerini Türkiye vatandaşlığına ait hissetmeyenler, ait oldukları yerlere gönül rahatlığı ile gidebilirler.

> Yeni Meram >Yazarlar > Mücadeleye savaş diyen gafil
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.