YAZARLAR

Mahalli idareler seçimleri ile yenilenen idareciler görevlerine büyük bir azimle başladılar.Yoğun bir tebrikleşme ile göreve getirilen Yeni Başkanlar, üstün bir şevk ve çaba ile tebrikleri kabul ederken,çalışma düzenlerini kurmada da olağanüstü bir hassasiyetle en iyi hizmetin verilmesini de planlama çabası içindeler.

Her ne kadar bizim aile Nüfusumuz Karatay da ise de, Meramda uzun yıllardan beri ikamet etmekte olduğumuz için, biz MERAM’lıyız. O nedenledir ki; Meram Belediye başkanlığını üstlenen Sayın Mustafa KAVUŞ’ u ziyaret ve tebrikimizi sunmayı ön plana aldık.

Geçtiğimiz hafta ortası idi. Sayın KAVUŞ’ u makamında ziyaret ettim.Sayın KAVUŞ Meramına kavuşmada mutluluğu gözlerinden okunurken, konuşmalarında itidalli ve Akılcı olarak, çoğu illerden büyük olan Meramın sorunlarını yüreğine sindirmiş görülüyordu.

Çevre ve Makamındaki düzenlemeler de israfa kaçılmayıp hazırla yetinmek, Hazreti Ömer adaletinin esintilerini veriyordu.Sayın KAVUŞ la Meramın sorunlarından en can alıcı nokta Eğitimin çağdaş düzeye getirilip, Meram Aileleri ve çocuklarının iyi bir eğitim alarak geleceğe umutla bakmaları, en özlü beklentinin olduğunu vurguladık.

Eğitimde Okullaşmanın en baştaki arzumuz olduğunu vurgularken ,Atıl durumdaki KONEVİ Mahallesi Ordu Evi Bahçesindeki 60 Bin M2.lik sahadan sadece 10 bin M2 lik bir bölümünün okul yapımına ayrılmasında Mega süper yarar olduğu ortadadır görüşüne vardık.Konya Askeri Hastanenin 40 Bin M2.lik alanından sadece 5-10 bin m2.sinin okul için tahsisinde bir Kütüpane  için  yapılan değerlendirmenin revizesinde  süper yarar olduğuna kanaat getirdik.

Konya Karaman hızlı Tren güzergahındaki Konya Kaşınhanı arasındaki alt geçitlere konulan YONCA YAPRAĞI kavşak düzenlemesinde israfa gidildiği, fiziki gerçeklerle görünür olduğundan, bu kavşakların Trafik sayımlarının yapılarak gereksizliği- nin saptanıp israfa gidilmemesini konuştuk.

MERAM’ yapılaşmasında asla çok katlı uygulamalara değil, Yatay Mimarinin

dalga,dalga bozulan revizeye muhtaç faaliyetlerine önem verilmesinin bir vecibe olduğunu vurguladık.

                 MERAMIMIZ  Yüce gezgin EVLİYA ÇELEBİNİN  deyimi ile ‘’KIRIMIN SUDAK BAĞI.TEBRİZİN ŞAHI CİHAN BAĞI.PEÇEVİ ŞEHRİNİN BARUTHANE MESİRESİ.İSTANBUL’UN YÜZ YETMİŞ BEŞTEN FAZLA BAHCE VE GÜLÜSTANI ŞU MERAM MESİRESİ YANINDA BİR ÇEMENZAR BİLE DEĞİLDİR’’ Övgüsünün Meramın nazar boncuğu olarak korunması duygularımızı dile getirdik.

Badema yapılacak görüşmelerimizde, Cumhuriyetimizin ilk yıllarının Konya Belediye Başkanı Cennet Mekan MUHLİS KONER HOCA’ mızın eserlerinin günümüz dünyasına da ışık tuttuğunu vurgulayıp, diğer ziyaretçilere fırsat vermek üzere sohbetimizi sonlandırırken, Konya’nın Belediye başkanları Tarihinde yer almış İHTİSAP AĞASI-ÇARŞI AĞASI VE BELEDİYE BAŞKANLARINA YÜCE RABBİMİZDEN RAHMETLER NİYAZ EDİP, iki günü eş olanın zararda olduğunu vurgulayan yüce Peygamberimizin yolundan ve izinden ayırmasın RABBİMİZ duaları döküldü dudaklarımızdan.Aşıkların dilinden düşmeyen MERAMIMIZ yakın bir gelecekte Altınapa Barajından beslenen MERAM DERESİ SU YOLUNUN DA BİR EFSANE OLARAK Meramın kaderine girsin dualarımız oldu sohbetimiz sonunda…

 

> Yeni Meram >Yazarlar > KAVUŞ BAŞKAN MERAMINA KAVUŞTU
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.