YAZARLAR

Seçim sonuçları  açıklandı ve Konya  seçmeni , Büyükşehir Belediye Başkanı’nı  yüzde yetmiş gibi  bir çoğunlukla seçti.

Seçimler yapıldı, iki ay gibi bir zaman geçti,  ne düşünülüyorsa bilinmez ….! Konya Büyükşehir Belediyesi’ne genel sekreter bulunamadı, atanamadı!

Sayın Uğur İbrahim Altay, başkan  seçileceğini biliyordu.

Genel Sekreteri seçmek , atamak,  onun en  büyük hakkı  olmalı ve kafasında birlikte çalışacağı ve en yakını olan isim mutlaka belirlenmeliydi

Konya  milletvekilleri mi karışıyor?

Konya Ak Parti il ve ilçe teşkilatları mı  karışıyor?

Ankara mı karışıyor?

Bu bana  Konya ilinin bağımsız yönetilemeyeceği, özgür irade ile yönetilemeyaceği,  Anakara, İl Başkanlıkları,  hatırlı kişilerle  yönetileceği korkusunu yaşatıyor!

Dilerim bu düşüncelerim haksız çıkar.

Dilerim, Konya halkı, Konyalı,  ilinin yönetiminde söz sahibi olur.

Benim şehrim, benim  milletim, benim sokağım, ben, ben , ben………!

Bu söylemler kusura bakmasınlar siyasilere yakışmıyor.

Bırakın seçildiğiniz  şehrin yaşayan, soluk alan, hizmet vermenizi bekleyen  insanları ,  5 yılın sonunda ;Yönetmeye  talip olduğunuz  şehre , yaptığınız hizmetler nedeniyle ‘BENİM BELEDİYE BAŞKANIM, HAK, HUKUK, ADALET GÖZETTİ, BENİM BELEDİYE BAŞKANIM , BENİM VERGİLERİMİ TARİKATLARA, CEMAATLERE, DERNEKLERE, VAKIFLARA, PARTİLİ  İŞ ADAMLARINA YEDİRMEDİ ‘  desinler.

Siz benim şehrim diyemezsiniz!

Siz öyle unutulmaz hizmetler yapacaksınız ki biz seçmenler , göğsümüzü gere gere , işte seçtiğim ‘BENİM BELEDİYE BAŞKANIM ‘ benim şehrimi yüceltti, diyebilelim.

SİZ DEMEYİN,  AMA  BİZE ‘BENİM BELEDİYE BAŞKANIM ‘ DEDİRTİN.

ÇÜNKÜ BİZ KİMSENİN TEBASI DEĞİLİZ, KİMSENİN   DE   MİLLETİ DEĞİLİZ! BU MEMLEKET TÜRK MİLLETİ’NİN MEMLEKETİDİR.

BİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN 29 EKİM 1923 YILINDA KURDUĞU,  TÜRKİYE CUMHURİYETİ BİREYLERİ VE AYNI BAYRAK ALTINDA , AYNI VATANDA YAŞAMAYI 100 YIL BOYUNCA BAŞARMIŞ,  TÜRK MİLLETİYİZ.

TAM  25 YIL BOYUNCA   5 GENEL SEKRETERLE ÇALIŞTIM.

Neler yaşadım, neler yaşattılar.

Yıl 1996 , genel sekreter, aklının ucundan bile geçmeyecek bir oluşuma ‘ Evet’ demek zorunda kaldı ve her görüşmemizde,  odasında yalnız görüşürken kapıyı   açtırdı, odacısını  da  açık kapıda bekletti.

Genel Sekreterin  belediye başkanı olmasından sonra , yerine atanan kişi, bayan olarak  bana ve derneğime hep kuşku ile baktı. Ancak Çevre Bakanı tarafından , bize araç verilmesi karşılığında belediyeye  gönderilen yüklü bir parayı( Çevre de kullanılmak koşulu ve derneğin verilen araç ile sahipsiz hayvanları taşıma , yemek taşıma , yaralılara yardım etme , derneğe kullandırılma koşulu  ile verildi. ) alınca birazcık  güven duydu ama asla bu sessiz canlara yapılan yardımı, ne yüreği ne de aklı kabul etmedi.

Üçüncü genel sekreterimiz , her konuda işi yokuşa sürdü  , biz   de her yokuştan,  belediye başkanına ulaşarak indik. İstediklerimizi başkanı severek yaptı ama bu uğraş bizi   çok yordu.  Tecavüze uğrayan 14 köpeği aldırması için  cep telefonundan  arayınca :

  • Ne zamandan beri benim cep telefonum bu kadar ayağa düştü? Diyerek hakaret etti.

Derken,  ilk kez bu sessiz canların  Yüce Tanrı yüzüne güldü.

Öyle bir genel sekreter atandı ki; Kibar, hoşgörülü, liyakat sahibi, güler yüzlü, sakin, belediye başkanını temsil ederken sadece dernek yetkililerini değil, en sade vatandaşı bile incitmeden , gönlünü alarak, öfkesini dindirerek gönderecek kadar da insancıl  ve dini özünde yaşayan , siyaset için kullanmayacak kadar da inanca saygılı bir kişi.

Emekli olduğunda  yazmıştım . Konya Büyükşehir Belediyesi’nden  ‘ BİR  YILDIZ ‘ kaydI’ , demiştim.

Sayın Haşmet Okur’u her zaman saygı ile anacağız.

Ben bu yola çıkarken; her türlü olumsuzluğa, her türlü yanlış ve kötü söyleme göğüs gereceğime, bana yapılanları umursamadan ama badem gözlülerime yapılanları asla unutmadan ve onların canını yakanları  da  en acımasız eleştirilerle teşhir edeceğime söz vermiştim.

İT ANASI ! DEDİLER HİÇ UMURSAMADIM.

KÖPEKÇİ KADIN   !DEDİLER , GÜLDÜM GEÇTİM.

Ama  onları görmezden gelenleri hep gördüm ve görmeye de devam ediyorum, devam edeceğim.

Onun için ; Genel sekreterlik koltuğuna oturacak kişi mutlaka Tanrı’yı özde sevsin.

Orucu, ibadeti ,  teravi namazlarını, Cuma  namazlarını   siyasete  çevirip kullanmadan,  yoksul insana , yardıma muhtaç çocuğa  ve  kimsesiz  badem gözlülerime, sahip çıksın.

O koltuğa oturunca eğer gerçekten Tanrı’yı seviyorsa , hiç çıkar gözetmeden,  oy kaygısı olmadan sessiz canlar için uğraşanlara,  kapısını açmayı bilsin.

İnanın, Tanrı emaneti canlara ulaşmayı biliyorsa, Konya halkına da yararı olur.

Sırtını dönerse bu sessiz canlara , oturduğu koltuk , onu kısa sürede rahatsız etmeye başlar ve bu canların ahı tutar.

KOSKİ ‘DEN RİCA ETTİK. KOSKİ BAŞKANINDAN RİCA ETTİK . 1000 ÇEŞMESİ OLAN KONYA İLİNDE, HAYVANLAR SUSUZLUK  ÇEKİYORSA BUNUN  VEBALİ SİZİN, GÜNAHI SİZİN, LÜTFEN HER ÇEŞMENİN ÖNÜNE 21.   YÜZ YIL TEKNOLOJİSİ  İLE DEVİR EDEN SULUKLAR KOYUN , DEDİK.

DUYMADILAR, UMURSAMADILAR, HAYVANLARA DEĞER VERMEDİKLERİNİ GÖRDÜK VE YAŞADIK.

GENEL SEKRETER ; DOĞAYI VE CANLILARI SEVERSE, KONYA HALKINA   DA  YARDIM EDER .

GÖNÜL KAPISI KAPALI OLANLARDAN  YÜCE TANRIM,  O KOLTUĞU KORUSUN!

 

> Yeni Meram >Yazarlar > GENEL SEKRETER ARANIYOR!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.