YAZARLAR

Sanki dünyanın bütün rüzgarlarının kesiştiği bir coğrafya burası. 
Anadolu’dur rüzgarı fırtınası eksik olmaz. Kuzey den güneye, doğudan batıya… Sanırım şimdilerde hakim rüzgarlar bu yönde esiyor. 
 Alıştık sayılır; zira hayli güneş doğup battı üzerimizde. 
Ekonomik ve politik arenada gürültü patırtı kış mevsimine rağmen hayli arttı.   Gerçekten bunları konuşmak bugün içimden hiç gelmiyor.  Biraz ukalalık edip aforizmalar yazmak istiyorum. 
Evladını yiyen devrimler tarihi üzerinde çalışmak ilginç olurdu. 
John Steinbeck “Burada devrim olmaz. Çünkü yoksullar, sıradaki zenginin kendileri olduğunu düşünüyorlar” derken bizi tarif eder gibidir.
Belki de *işi bilip işe gitmeye gerek duymayacak kadar zeki! insanımız evladını yiyen devrimleri bildiği için  #devrimci# olmak gibi bir riski asla üstlenmez. Derin irfanında Kerbela katliamcılarını iyi tanır.  Zer/zor/tezvir ile gücü eline geçirenlerin vahşetine hep tanık olagelmiştir.
Hüseyin için sessizce ağlamaktan başka yapacak şeyi olmadığını bilir.
/Muhtaç bırakıp yardım etmek planlanmış cinayettir./  der  Che Guevara
Kölelere özgürlük diye feryat edip düzeni bozmaya yeltenirseniz kutsal kılıçlar başınızı gövdenizden ayırıverir.  Zaten uğursuz bedeniniz cehennem kütüğüdür.
Baba candır. !!!.
İslamın Irak diyarında yaşayan evlatlarını haçlılar napalm bombaları ile yakabilsinler diye #at pazarlığı # yapan yetkilinin adı Ali’dir. 
Fırtınada sükunet aramak meğer ne beyhude bir çaba imiş. 
Serapa bir eylem…
Şu kadarını söyleyeyim içimden geldiği gibi.
Ey yosma
Seni gönül mahkememde yargıladım
Süresiz uzaklaştırma cezası aldın
Ve infazı ertelemiyorum.
*
Evlat dedi, “Haddini bil, sınavını çoğaltma… İddia ispatı gerektirir, çok iddia  çok ispat ister. Delilsiz ispat olmaz.  Her bir delil için bedel ödemek zorunda kalırsın.
Hayatın mühleti çoktur ancak nihayetsiz değildir.
Mühlet hayat içinde simyacı gibi çalışır, hakiki olanla sahte olanı ayırır.
Zinhar haddini aşmayasın, zira  her  haddi tecavüz senin sahte  yanından neşet eder ve sonunda  hayat senin sahteliğini yüzüne  çarpar.
Belki iyi niyetin hepten rezil rüsva olmanı biraz engeller. Ama bil ki, ısrar ahmaklıktır.
Yeryüzü serüvenin aczini idrak içindir. İdrak için akletmek elzemdir.
Anla ki; akletmek akıllı olmak değildir. Aczini idrak ile  yola çıkarsan hiç acze  düşmeyen bir yoldaş bulacaksın.Gayrısını sen bilirsin

> Yeni Meram >Yazarlar > FIRTINADA SÜKUNET ARAMAK
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.