YAZARLAR

1924 Anayasasındakihükümleri bir bir gözden geçirelim
1-Türk devleti bir cumhuriyettir.
2-Türkiye Devleti cumhuriyetçi, milliyetçi,halkçı, devletçi,LAİK, ve devrimcidir.
3-EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR.
4- Türk Milleti’ni ancak Türkiye Büyük Millet Meclisi temsil eder ve millet adına egemenlik hakkını yalnız o kullanır.
5-Yasama yetkisi ve yürütme erki Büyük Millet Meclisi’nde belirir ve onda toplanır.
6-Meclis yasama yetkisini kendi kullanır.
7-Meclis yürütme yetkisini kendi seçtiği Cumhurbaşkanı ve onun tayin edeceği Bakanlar kurulu eliyle kullanır.
8-Yargı hakkı millet adına usul ve kanuna göre bağımsız mahkemeler tarafından kullanılır.
Bu kararların hepsi 30 Ağustos Zafer Bayramın’dan sonra , 24 Temmuz Lozan Antlaşması ile çizilen Türkiye Cumhuriyeti sınırları ile de vatan topraklarının tapusunu aldığımız gün itibarı ile 1921 Anayasasındaki eksiklikleri gidermek amacıyla , ATATÜRK TARAFINDAN, 1924 ANAYASASI’NA KONULMUŞTU.
İşte bu kararların hepsi , emperyalistlerin planlarının uygulaması olan referandumdan sonra ; Millet egemenliğinin TBMM’NİN ELİNDEN ALINARAK, TEK ADAMA VERİLMESİ İLE RAFA KALDIRILDI .
BU KARARLARI RAFA KALDIRANLAR , ELBETTEKİ 30 AĞUSTOS ‘U , ANADOLU’YU İŞGAL EDENLERLE BİRLİKTE ZAFER BAYRAMI OLARAK TANIMAZLAR.
Tanrı şaşırtıyor ve kimlerle işbirliği içinde olduklarını aralarından birine söyletiveriyor.
30 Ağustos Zafer bayramını başka kimler bayram olarak kutlamaz?
Mondros ve Sevr Antlaşmaları’nın şartlarının , 30 Ağustos Zafer gününde yok sayılmasından rahatsız olan emperyalistlerin işbirlikçileri , kutlamazlar.
Saltanatın yıkılmasından, Hilafetin kaldırılmasından rahatsız olanlar , 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlamazlar ve bayram olarak kabul etmezler.
30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Atatürk düşmanlığı ile ‘Keşke Yunan kazansaydı ‘ diyecek kadar akıl sağlığı bozuk insanlara ağıt yakanlar, Türk Milleti’nin egemenliğini ,tüm dünya uluslarına kabul ettirdiği zafer gününü , bayram olarak kutlamazlar.
Tanrı’ ya Arapça’dan başka dil ile yakarış olmayacağına inanan zavallılar, Arap aşıkları, öz benliklerini inkar ederek, yeni Türk Alfabesi’ni içlerine sindiremedikleri için 30 Ağustos Zafer gününü ürpererek lanetlerler ve içlerindeki kini de böyle kusarlar.
Kadının toplumda erkeklerle aynı haklara sahip olmasını, evlenme yaşının 18 olmasını, tek kadınla evliliğin zorunlu olmasını, baba malının eşit dağıtılmasını, kadının hem kafasını hem beynini kapatıp, eğitim hakkının engellenmesinin önüne geçilip, sözde çağdaş Avrupa Devletleri’nden bile öne geçerek; Türk Kadını’na seçme ve seçilme hakkının verilmesini kabul edemeyen, çağ dışı kafa yapısına sahip olan Osmanlı hayalcileri, sadece 30. Ağustos Zafer Bayramı’nı kabul etmemekle kalmazlar!
Bu sapkınlar:
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız’ı da kabul etmezler! ONLARIN HAYALLERİNDE HALA PADİŞAHCILIK OYNAMAK VE ŞERİATI GERİ GETİREREK, TIPKI SUUD PRENSLERİ GİBİ’ ABD’ UŞAĞI OLARAK YAŞAMAK VARDIR.
23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı ise en karşı çıktıkları bayramdır.Emperyalistlerle yaptıkları işbirliği ile Çocuk Bayramı’na çevirdiler ve Ulusun Egemenliğini temsil eden TBMM ‘NİN YASAMA YETKİSİNİ TEK ADAMA DEVRETTİLER.
19 Mayıs Atataürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ise neredeyse Yüce Tanrı ‘ya isyan ederek Gazi Mustafa Kemal için ; ‘ Neden yarattın ki ‘ diyecek kadar kinle, nefretle, zoraki kutlamaya çalıştıkları bayramlardan biridir.
Ama iyi oluyor.
ONLAR SATAŞTIKÇA ; ATATÜRK, SİLAH ARKADAŞLARI, KURTULUŞ SAVAŞI, YAPILAN DEVRİMLER, YOKTAN VAR EDİLİP, HİÇ UĞRUNA SATILAN VE BİTİRİLEN FABRİKALAR, KESİLEN BİTİRİLEN ORMANLAR, KURUYAN GÖLLER, YATAĞI DEĞİŞTİRİLİP, KENTSEL FELAKETE YOL AÇAN DERELER, HES’LERLE AYMAZCA İTLAF EDİLEN AKARSULAR, MİLLETİN EFENDİSİ İKEN TOPRAĞI, HAYVANI, ÜRÜNÜ ELİNDEN ALINIP, ŞEHİRDE IRGAT YAPILAN KURTULUŞ SAVAŞI’NIN KAHRAMANI , ANADOLUM’UN FEDAKAR KÖLÜLERİ , UYANIYORLAR.
LÜTFEN DEVAM EDİN !
TÜRK MİLLETİ’NİN TÜM DEĞERLERİNİ AŞAĞILAMAYA DEVAM EDİN Kİ İSTANBUL’DA GÖRDÜĞÜNÜZ SONUCU TÜM TÜRKİYE ‘DE GÖRÜN!

> Yeni Meram >Yazarlar > ELBETTEKİ 30 AĞUSTOS HERKESİN BAYRAMI DEĞİLDİR
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.