YAZARLAR

Soba sönmüş ev buz gibi. Dışarıda hafiften kar yağışı devam ediyor. Kuzine sobanın kovası doldurulacak ama üşeniyorum. Marangozhaneden gelen talaş ve ayrıca aldığım meşe odunu var.

Kuzineye karşı farklı bir muhabbet beslerim. Yanarken çıkardığı çıtırtı bana melodi gibi gelir. Fırın kısmında kumpir üstünde kestane onun cömertliğini gösterir. En azından kış aylarında benim sadık yarimdir.

Eminim fark ettiniz. Lafı dolaştırıp duruyorum. Baş döndürücü olaylar hakkında yazmak içimden hiç gelmiyor.

Dünyada garip şeyler oluyor. Muhtemelen yeni bir döneme giriyoruz. Amerika’nın Kasım Süleymani suikastından söz ediyorum.

Muhtemel iki sonucu not etmek istiyorum. Bu olay kısa süre önce gerçekleştirilen Bağdadi operasyonu ile birlikte değerlendirilmelidir. Bu durumda uzun bir süredir devam eden vekalet savaşları yerini başka bir şeye bırakacak demektir. Bu öngörü doğru ise yeni küresel düzen ve paylaşım için uzlaşma yolu açılmıştır.

İkinci ve dehşet verici ihtimal konvansiyonel orduların karşı karşıya geleceği üçüncü dünya savaşıdır. Böyle bir savaşın yol açacağı tahribat ve sonuçları kestirmek mümkün değildir.

Kanaatim ikinci ihtimalin çok düşük ihtimal olduğu yönündedir.

İçeride farklı gariplikler…

Libya tezkeresi SP’nin ibretlik durumu ile hafızamda yerini aldı. Bir vakit içinde bulunduğum bu büyük dava hareketinin geldiği yer benim için derin bir üzüntüdür. CHP, İP, HDP ile aynı çizgide buluşmak bir yana genel başkanı hiçe sayan milletvekilleri dramatik bir tablodur.

Bir an “elden gelen öğün olmaz” atasözü aklıma geldi. Malum bu iki arkadaş tombaladan çıkar gibi milletvekili olmuşlardı. Hele biri var ki sözde Konya milletvekili.

Olanda hayır vardır diyerek kendimi teselli etmeye çalışıyorum.
İçimde ukdedir, şöyle hayal etmiştim. 15 Temmuz sonrası Türkiye Cumhuriyeti Devleti yeniden inşa ediliyor. Bu bağlamda Cumhurbaşkanlığı hükumet sistemine geçilmesi kararı alınıyor.

Malum bu büyük değişim halk oyuna sunuldu ve halk bunu onayladı. Gönül isterdi ki, bu yeni inşa sürecinde Milli Görüş en etkili rolü üstlensin ve vatansever gençler etkili görevlerde bulunsunlar. Ne yazık ki her yaptığında bir hikmet (!) olan abiler CHP ile birlik olmayı tercih ettiler. Hikmeti (!) ne ise…

Ne diyelim olanda hayır vardır.

> Yeni Meram >Yazarlar > DIŞARIDA KAR YAĞIYOR
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.