YAZARLAR

Resimlerini gördüğünüz sessiz canlarımız , Sayın Tahir Akyürek ‘in ekibinin Konya sokaklarında köpek bırakmama projesinin kurbanlarıdır.

Liyakat yoksunu, vicdan yoksunu, merhamet yoksunu, Tanrı ‘ya hesap verme yoksunu bu ekip, 3000 ‘e yakın hayvanı 5199 sayılı yasayı hiçe sayarak , sözde sosyal bir proje adı altında ; açlığa, perişanlığa, alanları da parasızlığa mahkum ettiler.
Kendilerini yolun başında Konya Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği olarak uyardık.
Yaptığınız projelerde derneklerden fikir alın, yardım alın dedik.
Ellerindeki ekibin liyakatsizliğini, merhametsizliğini, doğuramayan 2 kediyi bir hafta aralıkla , barınağa atıp, sezeryan yaptırmamak için gece bir başına terk etme vizdansızlığını, bize ulaşılmaması için veterinerlerini tehdit ettiğini bildiğimiz için bu projede olması gerekenleri anlattık.
5199 sayılı yasa, kısırlaştırılan köpeklerin küpe ve cip takıldıktan sonra mutlaka alındıkları mahalleye bırakılmalarını emreder.
Ama umurlarında mı?
Nasılsa Ankara kendilerinden! İstediğin şikayeti yap, bize bir şey olmaz , düşüncesindeler !
Unuttukları ise İLAHİ ADALET!
Mutlaka ama mutlaka yerini, zamanını bekliyor ve uygulanacak. Bundan hiç şüpheleri olmasın.
Neymiş efendim; Kırsal kesimde düşük geliri olan vatandaşlara 3 köpek verilecek , her ay 300TL. Ödenecek, hem hayvana bakacaklar, hem de gelirleri olacak!
Kırsal kesim , geliri düşük, 3 köpek ve bu insan 3 köpeği doyuracak !
Bu insanlara kulübe verin, zincir verin, tasma verin, galvanizden su ve yemek kabı verin aksi takdirde paslı tenekelerde , çamur içinde, toprağa bulanmış çiğ etlerle, kupkuru küflenmiş ekmeklerle beslerler ve bunları dolaylı itlafa götürürsünüz uyarısını yaptık .
DİNLEMEDİLER!
KİMLERE VERİLDİYSE ; HEM BAŞKAN YARDIMCIMIZ VE HAYTAP KONYA TEMSİLCİMİZ SAYIN SELMA TURAN ‘A, HAYDOSEV DERNEĞİ BAŞKANI SAYIN GONCA HANIM’A VE KONYA DOĞAYI VE HAYVANLARI KORUMA DERNEĞİ BAŞKANLIĞINA VERİLEN HER KÖPEĞİN ADRESİNİ İLETİN BİZ DE BU CANLARI KONTROL EDELİM DEDİK.
SAKLAMALARINDAN, VEREMEYİZ DEMELERİNDEN ZATEN BU PROJENİN ;KONYA SOKAKLARINDAN KÖPEKLERİ YOK ETME VE KIRSALA ATMA PROJESİ OLDUĞUNU ANLAMIŞTIK!
Hayvan hakları ile ilgilenmeleri gereken kurumlar var .
Bu kurumlar görevlerini yapsalar, zaten büyükşehir belediyesinin bu ekibi bu kadar acımasızca davranamazdı.
Kaymakamlıklar, İlçe Tarım Müdürlükler’i projeden bihaberler!
Ancak şikayet olursa harekete geçerler ki……! O da biraz zor!
Sakladılar ama ihbarlar, yürekli muhtarlardan gelmeye başladı.
Taşkent, Kecimen mahallesi :
Ahıra kapatılmış 9 köpek. Ahırın pencereleri tahtalarla çakılı, kapı aynı şekilde ve kapıda küflü , kupkuru ekmekler, çığlık çığlığa ağlayan köpekler.
Eşi, kendisi, kızı tam 9 köpeği vermişler. Ben gözyaşları içinde genel sekreteri arayınca o köpekleri teslim eden veteriner hekim yanındaki işçi ile eliyle koymuş gibi ahırdan pür telaş köpekleri çekmeye başladı. Hemen barınağa gittim ve köpeklerin küpe numaralarını alıp, genel sekretere verdim ve dedim ki:
-Şimdi size , biz 4 tane verdik ötekileri kendi toplamış , derler .
Aynen , utanmadan bu sözü söylediler ve küpe numaraları yüzlerine vuruldu.
Bu ekibe ne mi oldu? Sessiz canlarımıza kıyanlar, belediyenin en üst yetkilileri tarafından , aşk ile şevk ile bu işlere devam ettirildiler.
Halkı kul hakkına karşı uyarırlar ama uygulamalarında kendilerine özerklik tanırlar.

Hani kul hakkı, Tanrı korkusu derslerini verenler neredeler? Mahalle baskısı , seçmen baskısı ile bu canlara nasıl kıydınız ?
İkinci ihbar :
Akşehir, Atakent ve ilçe içinden geldi. 2 KİŞİYE TAM 15 KÖPEK VERİLMİŞ VE BU KÖPEKLERİN DURUMU DAHA VAHİM. Resimlerinde görürsünüz. Yaşadıkları yer tam bir çöplük!
Bunlara ne mi oldu? Hepsi koşa koşa geri alındı!
Bunu yapan , yöneten ekibe ne mi oldu ? Devam . Hayvanları kırsala atmaya devam dediler.
Üçüncü ihbar Ilgın, Bozkır…. ve sonra da Güneysınır.
Amca yeğene tam 24 köpek verilmiş!
Kılıfı hazır.
Amca -3 tane, eşine -3 tane, oğluna-3 tane, geline – 3 tane
Yeğene- 3 tane, eşine- 3 tane, annesine- 3 tane, babasına -3tane tamamı 24 köpek.
Parayı da ödememişler. Bunlar mezun olurken yemin etmişlerdi! Hem yeminlerini unutan hem de vicdanlarını terk eden bu hekimlerde birazcık Tanrı sevgisi ve hesap günü inancı olsaydı ,

12 köpeğe para ödenene kadar bu insanlara mama yardımı gönderirdi. Birazcık merhamet olsaydı , 12 köpeğe nasıl bakılır? Diye düşünürlerdi!
Sayın Uğur İbrahim Altay ‘ı göreve geldiği günlerde ilk ziyaretimizde uyardık. Dernek olarak uyardık! Karşınızda Sayın Sami Akıncılar gibi bir hekim yok! Başınız çok ağrıyacak ve o koltuk dikenli olacak dedik.
YENİ ATANAN ÇEVRE KORUMA DAİRE BAŞKANI SAYIN SERDAR KOYUNCU, GENEL SEKRETER YARDIMCISI SAYIN HACI SELİM BÜYÜKKARAKURT VE YENİ ATANAN GENEL SEKRETER SAYIN ERCAN USLU HER İŞİ BIRAKIP, BU EKİBİN REZİLLİKLERİ İLE UĞRAŞIYORLAR.
KISIRLAŞTIRMA REZALETLERİ AYRI, GÖNÜLLÜLERE BARINAK KAPISINI KISITLI AÇMALARI AYRI, BENİMLE KONUŞMA YASAĞI GETİRMELERİ AYRI, ÇALIŞAN VETERİNER HEKİMİN CEP TELEFONUNA EL KOYARAK BANA ULAŞMASINI ENGELLEMEK AYRI , BİR DE BU PROJEYİ TAM BİR HAYVAN KATLİAMINA ÇEVİRMELERİ AYRI.
Hadi hayvanlar umurunuzda değil de bu insanlara madem para ödeyemediniz neden verdiğiniz hayvanlara sahip çıkmıyorsunuz?
3000 ‘ yakın hayvan kırsala atıldı. Verilirken kaçırdıkları, iyi bakılmayarak ölenler, su ve yemek kaplarının pisliği!
Konya Büyükşehir Belediyesi’nde bu canlara sahip çıkacak ve bu ekibi geriye çekerek bu projeyi durduracak yürekli birileri yok mu?
Siz sayın yetkililer; Bu projeyi bu ekiple sürdüremezsiniz ve sürekli her işi bırakıp, bunların rezillikleri ile uğraşmak zorunda kalacaksınız .
Verdiğiniz her hayvanın kırsalını ve adresini derneklerle paylaşacaksınız ve biz sizler olmadan muhtarlarla, İlçe Tarım Müdürlükler’indeki veteriner hekimlerle kontrol ederek bu canlara sahip çıkacağız.
Biraz vicdan olsaydı bu projenin uygulayıcısı hekimde, hemen GÜNEYSINIRDAKİ BU CANLARIMIZA mama yardımı yapardı.
Aynı şekilde yeğenine de para ödenmiyor! Ayda 1200 TL . almaları gerekirken , başlarınada 12 ‘şer köpek ! Arkanı dön ve git!
Burada hala bu ekibi görevde tutarsanız Sayın Uğur İbrahim Altay Başkanım , lütfen ‘TRAFİK KURALLARINA UYMAMAK KUL HAKKINA GİRER ‘ afişinizi kaldırın.
Siz hem kul hakkını , hemde sessiz canların, Tanrı emaneti canların hakkını yerle bir eden bu ekiple çalıştığınız sürece o koltukta rahat edemezsiniz.
Tam 20 yıl boyunca tüm belediyelerle ve özellikle büyükşehir belediyelerimizle dostça ve anlaşarak, sürekli iletişim kurarak her sorunu çözerken , son 3 yıldır derneği dışlayarak hata üstüne hata yapan hekimler yüzünden hayvanlar yok oldu.
Bunun vebali çok ağır.
Konya Büyükşehir Belediyemiz’den derneğimizle yeniden iletişim kurabilecek liyakat sahibi, vicdan sahibi, ettiği yemine sadık, doğa dostu bir ekip kurmasını ve tüm projelerde işbirliği yapmasını, hayvanlara bu kadar ağır bedel ödeten bu ekipten sessiz canlarımızı, badem gözlülerimizi kurtarmasını , BU PROJEYİ DE HEMEN İPTAL ETMESİNİ TALEP EDİYORUZ .

> Yeni Meram >Yazarlar > DİLSİZLERİN DİLİ , SESSİZLERİN SESİ OLMALIYDINIZ!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.