YAZARLAR

Bu memlekette her fırsatta İslam’a ve Müslümanlara saldırmayı adet edinen bücür beyinli bir eblehler güruhu var. Bu Allah tan korkmaz kuldan utanmazlar hayatları boyunca kör muhalefetten başka bir şey bilmezler ve daha acısı rahmetli Erbakan Hoca’nın deyimi ile ‘gavur aşığı’dırlar.
Geçen hafta İstanbul’da meydana gelen deprem sonrası bazı kişilerin; Allah’ım her türlü afattan bizi koru mealindeki dualar etmesini bu fosseptik müstahdemleri kirli dillerine doladılar.
Dua edenlerle alay ediyorlar. Dua edenler gericiymiş. Asıl maksatları aşikâr. İktidara ve onun üzerinden İslam’a saldırmak.
Öyle ikiyüzlüdürler ki, oy devşirmek için ölünün arkasından Yasin okumak normal ama deprem sonrası dua alaylık bir şeydir. Cehalet bile bu ikiyüzlü cahillerden kaçar.
Sanırsınız memleketi baştan aşağı imar ettiler de sonrakiler berbat etti.
Fatiha süresini bilseler, azıcık Kur-an’dan haberleri olsa duanın önemini görecekler ama neredee! !!
Elbette dua bizim için sadece bir söz değildir. Dua eylemdir.
Kendini “müstağni” (yani ihtiyacım yok. Ben güçlüyüm. Allah’a da ihtiyacım yok )
gören zavallı bir gün kenefe gitmezsen geberirsin.
Hepinizi Of’lu hocaya havale ediyorum.
İzmirli avukat dava için Trabzon’a gelmiş. Sohbet esnasında, okunan duaların ölünün ruhuna gidip gitmeyeceği tartışılmış. Avukat, okunan duaların ölülerin ruhuna gideceğine inanmıyormuş.
“Seni ancak Oflu Hoca ikna edebilir” demişler. Hocanın sohbet yaptığı kahveye gidilmiş.
Adam sorusunu yineleyince, aralarında şu diyalog geçmiş.
– Elbette gider.
– Peki, nasıl gider?
– Senin anan, hanımın, kızın var mı?
– Var.
– Nerede oturuyorlar?
– İzmir’de.
Hoca “senin ananı, avradını” demeye kalmadan
adam sinirlenerek hocanın üzerine yürümüş.
– Ne biçim konuşuyorsun sen?
– Niye sinirleniyorsun? Duaların buradan ahirete gittiğine inanmıyorsun da, küfürlerin buradan İzmir’e gittiğine niye inanıyorsun?

TAKDİR VE DUA

Geçtiğimiz hafta BM Genel Kurulu’nda tarihi bir konuşma yapan Sayın Cumhurbaşkanı takdire şayan bir eylem gerçekleştirdi. Kendisini takdir ediyor ve hayırlı işlerinde Allah yar ve yardımcı olsun diye dua ediyorum.

> Yeni Meram >Yazarlar > DEPREM VE DUA
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.