YAZARLAR

Ön yargılı olan, anlamadan dinlemeden karar veren ve infaza giden cahiller bu yazıyı anlayarak okurlarsa sanırım bir faydası olur..
Çocukları olmayan evli bir çift, hergün olduğu gibi yine tarlaya çalışmaya giderler.
Çalışırlarken bir yılan ile gelinciğin kavgasını izlerler.
Anne Gelincik yavrusunu yemesin diye kendini yılana yem eder.
Yavru gelincik orada tek başına kalır. Kadın, “Bey yazıktır evimize götürelim besleyelim” der ve yavruyu eve götürürler.
Aradan zaman geçer, bu çiftin çocukları olur ve tabi gelincikte büyümüştür evin bir parçası olmuştur.
Birgün bu çift acil tarlaya gitmeleri gerekiyor ama bebek evde uyuyor.
Erkek, “Bir şey olmaz 5 dk’ya geliriz” der ve sırtlanırlar küreklerini tarlaya giderler. Geldiklerinde kapıyı bi açarlar bide ne görsünler ? Gelincik ağzı kan revan içinde evin içinde dolaşıyor !
Bunu gören adamın kan beynine sıçrar ve elindeki kürekle vura vura gelinciği öldürür.
Sonra bütün odalara bakarak çocuğunu arar ve bir bakarlar ki çocuk odasında mışıl mışıl uyuyor. Bebeğin diğer yanına baktıklarında ise ölü bir yılan görürler ve anlaşılırki gelincik bebeği korumak için yılanı öldürmüştür.
Adam dizleri üzerine çöker ve “Aman Yarabbi ben ne yaptım nasıl böyle bir yanlış yaparım” diye yıllarca kendini yer bitirir..

> Yeni Meram >Yazarlar > Çok var bu cahillerden..
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.