YAZARLAR

Sevgili okurlar;
Çağımız insanın en büyük sorunlarından biri de şüphesiz ki sorumsuzluktur. Bu, ister iş hayatında olsun, ister aile hayatında olsun, isterse de insanın kendine karşı olsun, koronavirüs kadar büyük bir salgın olarak zihinlerimize ve yaptığımız işlere sirayet etmektedir.
Sorumsuzluğun büyüğü küçüğü olmaz kıymetli okurlar. Birey her ne yapıyorsa yapsın, o işi isteyerek ya da istemeyerek de olsa (tabi çok büyük problemler haricinde), öteliyorsa burada kişinin işine ve kendine karşı olan saygısında bir daralma oluyor demektir. Hele ki başkasına karşı söylenip de yapılmayan ve tutulmayan sözler söz konusuysa çok büyük problemler baş gösteriyor demektir.
Sorumsuzluk alışkanlığı kişinin özel ve iş hayatında büyük problemlere yol açmaktadır. İş hayatında baş gösteren bu olumsuz meziyet, kişinin nihayetinde kaçınılmaz olarak işinden olmasıyla noktalanacaktır.
Kişi özel hayatında da çokça savaşıp üstesinden gelemiyor ise bu özelliğinin, ilişkilerinde bozulmalar meydana gelecek, ve nihayetinde kopmalar yaşanacaktır.
Ve bu alışkanlığın en tehlikeli yanı ise, kişinin öz saygısının giderek zayıflamasına neden olmasıdır. Öz saygısı eksik olan kişilerden oluşan toplumları da şüphesiz ki iyi bir gelecek beklememektedir. Zira sorumsuzluk toplumları içten içe çürüten bir vebadır.
Böyle durumlarda tek başına üstesinden gelemiyor isek yapmamız gereken en mühim şey profesyonel destek almaktır. Belki o zaman bir çaresi bulunur.

> Yeni Meram >Yazarlar > SORUMSUZLUK
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.