YAZARLAR

Tam bir şeyler yoluna giriyor derken, tam kucaklaşıp aynı istiklalin gölgesinde buluşacakken ne yapıp edip bir yerlerden çıkmayı başaranlar bu lafım size!

Kime neyi anlatmak istiyor olabilirsiniz ya da bu düzen size ne yaptı merak içerisindeyim doğrusu.
Cumhuriyeti cumhuriyet yapan hangi değerlerimiz varsa oradan nemalanıyor, milli birlik ve beraberliğe köstek oluyorsunuz!

Köstek olurken unuttuğunuz bir şey var ki biz sizden bıkıyoruz ama siz saldırmaktan bıkmıyorsunuz. Burada bu tutum ve davranışları sergilerken ise sadece kendi şahsınıza değil partinize onun getirmiş olduğu ülküye, galibiyete de kara leke sürdürüyorsunuz. Bu durum kendine itibar kaybı, mensubu olduğu partiye itibar kaybıdır. Özellikle bugünlerde bu durumun sıkça yaşanılır hale gelmesi ilerde verilecek kararları da etkileyecektir. Önüne geçilmezse partisi adına büyük kayıplar yaşatacağı da kaçınılmaz bir sondur.

Sizce bu normal mi ya da hangi ahlaki etik çerçevesinde düşünüyorsunuz, tartışılır.

Bursa Belediye Meclisi toplantısında yaşanılan durum buraya verilecek en çirkin örnek! Akıl alır gibi değil. Aynı rezalet daha önce de 19 Mayıs ile güne özel yaptırılan afişlerde ATATÜRK adının kullanılmaması üzerine de yaşanmıştı. Buda belli ki onun devamı niteliğinde.

Kurban Bayramında ücretsiz olması önerilen toplu taşıma ücretlerinin aynı şekilde 30 Ağustosa’da uygulansın önerisi üzerine Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ’ın tepkisi kendisini daha yakından tanımamıza sebebiyet veriyor aslında.
Buradan yola çıkarak soruyorum sadece; neye bu kin, bu öfke? Hani milli birlik ve beraberlik yeniden tesis edilecekti, kimsenin bunu bozmaya gücü yetmeyecekti. Hepsi lafta kalıp rafa mı kalkacak yoksa? Bunun gibi nicesi ama sonuç ne, bu düşmanlığın artık göz önünde yaşanılır hale getirilmesi.

Şanlı Türk Tarihi kahramanlıklar üzerine inşa edilmiştir. Hepimiz az buçuk geçmişimizi biliyor oradan ders alarak geleceğe ışık tutuyoruz. Demek ki bir yerde bir hatamız var ki bu olanlara göz yumuyoruz. Ya da bazı şeyleri bildiğimizi zannedip aslında bilmiyoruz.

Sahi 30 Ağustos neydi? Kimleri tarihe gömdük te bugün bu kadar gülüyor, vatanın her karış toprağını rahat rahat dolaşıyoruz değil mi?

30 Ağustos MİLLİ bir zaferdir. Memleketimizde Yunanın bozguna uğradığı o şanlı gündür. Anadolu’ya bizim dediğimiz o kutlu belgenin tescilidir. Olmasaydı olur muydu peki Milli BİRLİK, MİLLİ GAYE!

Cumhuriyet’e giden her yolda çekilen her çile kutsaldır Türk Tarihinde. Bu tarz olaylar aslında bize bir nebzede olsa geçmişi hatırlatıyor, daha çok gururlanmamızı sağlıyor. Özellikle bilgisi olmayana araştırma hakkı tanıdıkça utancın ne kadar büyük olduğunu öğretiyor. Buda olayın görünmeyen hoş yüzü kanımca.

Şu bilinsin ki 30 Ağustoslar bizde asla bitmeyecek. İzleri silinmeye çalıştıkça daha çok hatırlanacak, Aziz Türk Milletinin katında daha çok değerlenecektir. Kim isterdi bugün vatansız olmayı, başka milletlerin kölesi olaraktan hayatına devam etmeyi? Tabi ki de hiç kimse! İşte o gün bugün bizler her zaman Milli Mücadele Ruhuyla yaşayacak, şuursuzca yapılan atıflara direneceğiz!

> Yeni Meram >Yazarlar > CUMHURİYET DÜŞMANLIĞINDAN VAZGEÇİN
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.