YAZARLAR

Ben bu insanların çoğunluğunun vatan, bayrak, ülke sevgilerine inanmıyorum..
Sahte milliyetçiliklerine, dolayısıyla da samimiyetlerine asla inanmıyorum..
Daha önce de söyledim; vatan sevgisi, milliyetçilik ve hoşgörü şekille olmuyor. Bıyıkla, sakalla, saçla, el işaretiyle, lafla sözle, sokaklarda bağırmayla çağırmayla olmuyor bu işler..
Yüreğin milliyetçi olacak. Vatan için aslanlar gibi gerekeni yapacaksın. Örneğin suyun bile damlasını gereksiz sarf etmeyecek, garibi kollayacak, dedikodu yapmayacak ve ülkenin hiçbir şeyine zarar vermeyeceksin. Elinden geldiğince kalkınmaya katkıda bulunacaksın ki, sana o zaman gerçek vatansever denecek..
Karayolları kurumunda gece telsiz görevlisi olarak çalışan bir arkadaşımız bakın ne anlattı…
Kiminize önemsiz gibi gelse de zihniyetin ne olduğunu anlaşılması açısından aktaralım..
“Gece saat 03.00 sıralarında nöbetteyim. Polis merkezindeki görevli memur beni arayıp, İstanbul yolu 55’inci kilometrede, bir köpek ölüsünün yolun ortasında yattığını söyledi ve bunun Karayolları ekibi tarafından acilen kaldırması gerektiğini söyledi..
Emir büyük yerden, gereken tabii ki yapılacak. Gerekenini aşağıya yazalım da okuyun..
Telsizde görevli arkadaşımız gecenin o saatinde servis şoförünü telefonla çağıracak. Şoför servis aracıyla evinden gelecek. Evi yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki ekip şoförünü ve ekip işçisini evlerinden almaya gidecek. Onları getirecek. Ekip şoförü şubedeki ekip aracını alacak. İşçiyle beraber İstanbul yolu 55’inci kilometredeki köpeğin öldüğü yere gidilecek. Ölü gazete kağıdıyla kuyruğundan tutulup yolun kenarına çekilecek ve şubeye gelinecek..
Servis aracı şoförü ve işçiyi değişik semtlerdeki evlerine bırakıp evine geçecek..
Hesap edildiğinde devlet araçları yaklaşık 300 kilometre yol yapacak ve yakıt harcayacak..
Bu arada Karayolları personelinin gece mesaisi ücreti ile araçların amortismanlarını hesaba katmadık..
Ne oldu? Görevli yoldaki ölü köpeği yolun kenarına attı geldi…
Masraf !
Masrafı da sen hesapla..
Bunlara benzer yapılan gereksiz harcamaları tüm ülke genelindeki bütün resmi kurumlarda düşünürsek, içler acısı durum hakkında az çok yorum yapar hale gelebilirsiniz sanırım…
Olayı merkeze bildiren 55’inci kilometrede görevli polis ekibinden bir memurumuz, bir kağıt parçasıyla köpeğin kuyruğundan tutup 2 metre kenara atsaydı. Devlet bir ton zarara uğramamış olurdu. Köpeğin kuyruğu eline yapışmazdı..
Benzer gereksiz harcamaların önüne geçilseydi, belki de o polis memuru şu anda aldığı maaşın iki katını alacaktı..
Sen milliyetçi misin şimdi ey polis..

> Yeni Meram >Yazarlar > Yüreğin milliyetçi olacak
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.