YAZARLAR

Çok şükür, İstanbul seçimleri geride kaldı. Ülkenin içinde bulunduğu, seçim buhranı şuan da noktalanmış gözüküyor. İstanbul seçimlerinde, Ekrem İmamoğlu net bir fark ile kazandı. Şimdi ülkemizi bekleyen sorunlara, dış politikadaki ateş çemberine kamuoyu nezdinde göz atmamız gerekiyor. Son zamanlarda çokça belirttiğim Doğu Akdeniz meselesi epey bir bizi meşgul edecek. Libya’da bizim desteklediğimiz Trablus Hükümetinin karşıtı, Fransa’nın, BAE’nin, Suudilerin desteğini alan, Halife Hafter kendi çapına bakmadan ülkemizi tehdit etme cüretinde bulundu. Tüm bunların arka planında şüphesiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kesin bir kararlılıkla, bizim denizimiz olan Akdeniz’deki haklarından vazgeçmeyeceğini somut adımlarla belirtmesi etkili oldu. Trablus Hükümeti ile yaptığımız çeşitli antlaşmalar bölgede Türk düşmanlarını adeta kudurttu, çıldırttı. Türkiye’nin bu kararlı tutumu devam ettiği sürece, bu kuduz köpekler sadece havlayacaklardır.  Artık bazı dengelerin değişmesi gerekiyordu zannımca, içinde bulunduğunuz durumun net bir şekilde farkına vararak, devlet aklı aynı üç bin yıllık tecrübesi ile hareket etmeye başladı. Umuyorum bu dik duruşumuz devam eder. Bizim hakkımız olanı “ite, köpeğe” yem etmeyiz. Ülkenin durumu kaotik olarak gözükse de, bizler Ergenekon’dan çıktığımız gibi yine bu şeytan üçgeninden çıkacağız.

 

4 Temmuz 2019 Perşembe, yani yarın. Aylar önce başlayan tatlı telaş, zorlu serüven yarın noktalanıyor. Türk tarihini bu köşelerde anlatmaya çalıştığım, okullarda sıralarda o güzel çocuklarımıza anlattığım o şanlı, pak tarihimizi kim bilir yarın kendi çocuklarıma anlatmaya başlayacağım. Bunun en büyük adımını, yarın en güzel evet olarak nikah masasında söyleyeceğim. Hayatımı, kendim gibi bir tarihçi, bu ülke sevdalısı, dünyalar güzeli bir kadınla birleştirmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum. Gazete köşesine yazılarımı yazarken bana sonsuz desteği olan müstakbel eşime, sizlerinde huzurlarında bir kez daha müteşekkir olduğumu ifade etmek istiyorum. Yarın değerli konukların huzurunda her ne kadar evet diyecek olsam da, tarihe geçmesini de istediğimden buradan bir kez daha canı gönülden evet diyorum. Allaha şükürler olsun ki, gözlerine bakmaya doyamadığım, hayatımın en büyük şansıyla, yeni tarihler yazmaya devam edeceğiz.  Bize bir haftalık müsaade, toyumuz toylansın, soyumuz soylansın ümidiyle…

> Yeni Meram >Yazarlar > Tarih Yazmaya Devam
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.