YAZARLAR

Selçuklu Belediyesi Atakta Temizliğe Büyük Yatırım Ayırdı- Muammer Bağcı-Yeni Meram Gazetesi

Selçuklu Belediyesi’nin hizmet alanı çok geniştir. Selçuklu ilçesinin bir ucu Kazım Karabekir Caddesi Şato Form diğer ucu Selçuk Üniversitesi Kampüs olup ikisinin arası 25 kilometredir. Konya’mızdaki diğer ilçeler arasında genişlik bakımından 1. sırada yer almaktadır. Bu kadar geniş alana sahip olan Selçuklu Belediyesi’nin hizmet etmesi pek sanıldığı kadar kolay değildir. Selçuklu Belediyesi’nin aktif çalışması sayesinde sokak ve caddelerin ter temiz olduğu izlenmektedir. Daha fazla temiz olması için (basından öğrendiğim kadarıyla) 22 milyonluk bir yatırıma para ayırması takdire şayandır.

Son çıkan belediye yasası gereği 16 ilçeye de ayrıca hizmet vermektedir.Benim evim Ferhuniye Mahallesi Fuar karşısındadır.Her gün gece saat 2,5-3 sularında evimin arkasında kör bir yer olmasına rağmen Selçuklu Belediyesi’nin temizlik araçlarının çalıştığını izlemekteyim.Hatta temizlik aracının  gürültüsüne uyanıyorum ve kendi kendime temizlik hizmeti işte böyle olmalı diyorum.Yüce dinimizin emri temizlik,imanın yarısıdır denmektedir.Çok yerinde bir emirdir.Bir işte temizlik yoksa o işte hayır yoktur.

İşte temizlik, evde temizlik, okulda temizlik, yolda temizlik, hastanede temizlik, tuvalet ve banyoda temizlik, park ve bahçelerde temizlik,ahlakta temizlik…

Temizlik her yere girer. Bir kişi başka bir kimseyi “Nasıl bir insandır?” diye sorduğunda aldığı yanıt “O kişi tertemiz bir insandır.” olunca soruyu soran da sorulan kişi de yanıttan hoşnut olur.

Belediyenin çalışmalarını Konyalı iğnenin gözünden takip eder. Çöpleri zamanında toplanmış mı toplanmamış mı, aktif çalışıyor mu çalışmıyor mu Konyalının takip ettiği bir gerçektir.

Bu noktayı açıkça yazmakta yarar vardır. Yukarıda arz ettiğim belediyecilik sanıldığı kadar kolay değildir. Her yönüyle kendi bölge halkını memnun etmesi gereklidir. İmar işleri, şehrin kalkınması, yolların kanalizasyonların yapılması belediyenin aktif çalışması sayesinde gerçekleşir.

Eskiden bütün belediyeler yalnız şehrin ana konusundan sorumluydu. Son çıkan belediyeler yasası gereği belediyelerin kendi bölgesine ait sınırları çok genişlediğinden dolayı süratli ve aktif çalışma mecburiyeti hasıl olmuştur. Bu noktada Selçuklu Belediyesi sınıfı geçmiş ve yüksek bir not aldığı tüm Konyalı tarafından takdirle izlenmektedir. Sayın Belediye Başkanı Sayın Uğur İbrahim Altay’ın inşaat mühendisi olması, halkın içinden çıkması, tecrübe sahibi olması da büyük avantajdır. Konya’mızın yararınadır.

Belediye hizmetlerinin aktif ve aynı minval üzere devam etmesi tüm Konyalının ortak arzularındandır.

 

Güzel Sözler

İşin güç kısmı adam olmak değil, adam kalmaktır.

ANDRE MAZERELLES

Boş bir kafa şeytanın çalışma odasıdır.

S.SMİLES

Kıyıyı gözden kaybetmeye cesaret etmedikçe insan, yeni okyanuslar keşfedemez.

ANDRE GIDE

Cesaretin bittiği yerde, esaret başlar.

AKİF CEMİL

Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık ölüme götürür.

FATİH SULTAN MEHMET

> Yeni Meram >Yazarlar > Selçuklu Belediyesi Atakta Temizliğe Büyük Yatırım Ayırdı
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.