YAZARLAR

BUGÜN CUMA-Muammer Bağcı-Yeni Meram Gazetesi

Yüce Türk ulusu ve ordumuz 81 milyon ordumuzla gurur duyuyoruz. Dünya tetikte Türk ordusunu yakından takip ediyor. Artık Türk milleti uyandı. Ordumuz cephede bizler işimizin başındayız. Ordumuzu gururla takip ediyoruz.
Tanklardan, top bataryalarından atılan her merminin içinde seksen bir milyon biz varız. Havalanan şahinlerimizin içinde gözü kara, cesareti sonsuzlaşmış pilotlarımızın yanında seksen bir milyon biz varız.
Kurtarılan köylerde, şehirlerde, sevinçten ağlayan anaların, çocukların gözyaşlarında seksen bir milyon biz varız.
Atölyelerde, fabrikalarda yapılan silahların mermilerinin içinde seksen bir milyon biz varız.
Mehmetçik için pişen yemeklerde, etlerinde, soğanında, kazanında, tenceresinde, kaşığında, çatalında, pişiren ateşinde seksen bir milyon biz varız. Bu birliğin gücüyle seksen bir milyon diyoruz ki, gavurun yaptığı silahlar bize göre değil. Lafa geldi mi Kur’an’da her şey yazıyor diyerek mangalda kül bırakmıyoruz. Kur’an’a nasıl bakılacağını öğrenmiyoruz.
Milli şuurumuz sağlam olduğu halde, beraberlik, bütünlük hislerimizde fırlamak ve yücelmek nasip olamıyor. Bu hislerimiz ancak, öteki mecburi isteklerimizin yanında “ummak ve beklemek” yerinde kalıyor.
Sebebi de kıymet bilme fikrimizi çalıştıramadığımız ve o kıymetleri kalplerimizde duyamadığımızdandır.
Bunların hepsinin faaliyetlerinin mutlak olması, kalbimizdeki maneviyat kaynağının fışkırmasına bağlıdır. Kalbimizin maneviyat fışkırması da yine tabii yaratılışımızın manevi besini olan kıymet bilme düşüncemizin gelişmesi ve yönlenmesiyle olacaktır.
Halisane temennimiz Çanakkale zaferi gibi bir zafer de buradan beklenmektedir.

> Yeni Meram >Yazarlar > BUGÜN CUMA
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.