Ruşeym Torku

Zorluklara İnat Üniversitede Bölüm Birincisi Oldu

  • Giriş Tarihi: 14.06.2013 13:33
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Zorluklara İnat Üniversitede Bölüm Birincisi Oldu

Konya’da yürüme engelli Esra Taşeri, hayatın her alanında karşılaştığı zorluklara inat, üniversiteyi bölüm birincisi olarak bitirdi.

Why Note!?

Konya’da yürüme engelli Esra Taşeri, hayatın her alanında karşılaştığı onca zorluğa rağmen, üniversiteyi “bölüm birincisi” olarak bitirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Doğuştan yürüme engelli Esra Taşeri , eğitim hayatı boyunca hep başarılı bir öğrenci oldu. Taşeri, 2009 yılında ilk tercihi olan Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü’ne yerleşti.

Eğitimine devam eden genç kız, 4. sınıfta, aynı zamanda memur olarak iş hayatına atıldı. İş yerinde de çalışkanlığıyla adından söz ettiren Taşeri, bölüm birincisi olarak üniversiteden mezun oldu.

Esra Taşeri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, doğuştan yürüyemediğini ancak ailesinin ve çevresinin desteğiyle engelli olduğunu hiç hissetmediğini anlattı.

– Hiç pes etmedi

Eğitim hayatına ara vermeden devam ettiğini belirten Taşeri, okulundan “birincilik” dereceysiyle mezun olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Engelli olduğu için bazen derslere katılamadığını ifade eden Taşeri, şunları kaydetti:

“Otobüsü kaçırdığımda eve dönmek zorunda kalıyordum. Yağmurlu günlerde saatlerce okulda bekliyordum. Ama bu durum benim neşemi, azmimi yok etmedi. Elbette üzülüyordum… Benim için bu durum çok büyük zaman kaybına neden oluyordu. Zaten hayatımda, engelli olmam sadece zaman kaybına yol açtı. Fakat, hep hayallerim doğrultusunda hareket ettim. Azmim sayesinde her şeyin üstesinden geldim. Derslere katılamadığımda hemen arkadaşlarımdan ders notlarını alıp, açığı kapatmaya çalıştım. Anlamadığım yerleri saatlerce okudum, sordum. Çok hırslandım, hırslandıkça başarılı oldum. Böylelikle içinde bulunduğum sıkıntıları da unuttum.”

Taşeri, eğitim sürecinde olduğu gibi meslek hayatında başarılı olacağına inandığını sözlerine ekledi. Anne Aysel Gül Taşeri ise bir arkadaş gibi olduğu kızının hep kendilerini gururlandırdığını anlattı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Zorluklara İnat Üniversitede Bölüm Birincisi Oldu
HABER YORUMLARI