YAZARLAR

Bir 30 Ağustosu daha coşku ile kutladık. Kahraman Ordumuzun yüce eseri bu milli bayramı Konya halkı daha bir coşku ile kutlarken, Sayın Valimiz Canbolat ile Konya Garnizon Komutanımız Yüksel Paşa’nın engin idarecilik anlayışı ile kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı Konya’mızda ordu millet el ele felsefesini yaşattı.
Zafer Bayramı törenlerinde halkımız bayram coşkusunu yaşarken, Türk Milleti ile ordusunun bir bütün olduğunu göstermiş, 30 Ağustosumuzun bir gurur abidesi olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.
Cumhuriyetimizin ve kahraman ordumuzun eseri 30 Ağustosların kutlanması şerefinin, kahraman ordumuz eliyle yapıla gelmesinin önüne bir FETÖ belası çıkmış, demokrasimizin ve Ordularımızın içine sızan alçaklar, bu ulvi ocak Ordularımızı yıpratma taktiği içine girmiştir. Bir Tekke ve Zaviye ürünü FETÖ belası, Cumhuriyetimizin yıkılması için demokrasi ve cumhuriyet ilkelerimizi yok etmeyi amaçlarken, kahraman ordularımız ile halkımızın yüreğinde bir meşale gibi yanan o ateş, volkan gibi kükreyip bu Tekke ve Zaviye bozuntularını Mehmetçiğin ayağı altına almıştır.
Bu azim ve kararlılıkla kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramımızın resepsiyonu, bizatihi Sayın Valimizin himmetleri ve de Selçuk Üniversitemizin ev sahipliğinde icra edilmiş ve bu milli resepsiyona tüm resmi kuruluşlar yanında, halkımız da katılıp günün mana ve önemini onore etmişlerdir.
Yüce Önder Atatürk İlke ve İnkılaplarımızı koyarken, laiklik felsefesi özüyle tekke ve zaviyelerin kapatılmasını getirmekle ne büyük bir ilkeyi Türkiye Cumhuriyetinin özüne nakşetmiş, mucizevi bir ilkeyi Cumhuriyetimizin temel ilkesi yapmıştır.
Bu ilkeler ki, Cumhuriyetimizi ayakta tutan umdeler olup, Türk İslam Dünyasına da kaçınılmaz bir gerçek olarak yansımaktadır. Mazlum İslam ülkeleri isteseler de, istemeseler de gerçekleri görüp bir türlü başlarındaki bela ve musibetlerden arınmaları mümkün olmamaktadır
Türk Milletinin Atatürk İlke ve İnkılapları içinde, birlik ve beraberliğini korumasına dün ihtiyacı vardı, bu günde ihtiyacı vardır. İnancımız odur ki, Sayın Valimiz Canbolat’ın 30 Ağustos resepsiyonundaki milli şuur ve inancı çerçevesinde, istisnasız her konuda ayrım yapılmadan kenetlenmemiz milli bir arzu ve istektir.
Konya’mızda saf ve temiz yürekli, inancı kavi insanlarımızın, Tekke ve Zaviye kıpırdanmalarına fırsat vermemesi yegane arzumuzdur. Hani ne derler ya ‘Düşmanın karınca ise bile, merdane bil.’ Bir gün gelir FETÖ belası gibi seni ezip geçmek isterken onu Mehmetçik ezip yok etme mecburiyetinde kalır.
Ne var ki, sömel ve temeller Atatürk ilke ve inkılapları ile atılmış Cumhuriyetimizin hainlere kapıları kapalıdır. Ebediyete kadar da bu azim ve kararlılık sürdürülecektir
30 Ağustos Zafer Bayramımız milletimizin, kahraman ordularımızın nezdinde mazlum milletlere örnek olsun, kutlu olsun.
TURGUT YAŞAR’IMIZ DA
RAHMANİ RAHİME KAVUŞTU
Taşkent’imizin köklü ailelerindendi İstanbul’da Taşkentlilerin bayrağını o taşıyordu. Can dost idi. Geçtiğimiz Perşembe günü onu Rahmani Rahime gönderdik. Turgut Yaşar Konya Bayındırlık-Nafia Müdürlüğünde 1960-1970’li yıllarda teknik eleman olarak kamu hizmeti verirken, edindiği dostluk yarım asırda çevresini aydınlattı.
Muhterem eşi Nuran Hanım evlatları Kutlu ve Mutlu’yu bu cemiyete verirken, evlat mürüvvetine geç kavuşmanın burukluğunu sabırla göğüslediler.
Müşfik eş, değerli Anne Nuran Hanıma ve evlatları Kutlu ve Mutlu ile torunlara gelinlere baş sağlığı dileklerimizi sunar. Mevtamıza yüce yaradandan rahmetler niyaz ederiz.

> Yeni Meram >Yazarlar > ZAFER BAYRAMIMIZ GURUR ABİDESİ!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.