Torku Jelifest

Yatırımlarla Konya marka değeri artıyor

  • Giriş Tarihi: 4.05.2016 7:52
  • Güncelleme Tarihi: 7:55
Yatırımlarla Konya marka değeri artıyor

KSO Başkanı Memiş Kütükcü, üretime başlayan Sector Tarım A.Ş.’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 20 bin metrekare büyüklüğündeki fabrikayı gezen Başkan Kütükcü, “Sanayicilerimizin yatırımlarıyla gurur duyuyoruz. Bu tür yatırımlar Konya’nın marka değerini artırıyor” dedi.

Mutlu Akü

Konya Sanayi Odası Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, Konya Organize Sanayi Bölgesi 4. Genişleme Alanı’nda üretime başlayan Sector Tarım A.Ş.’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 20 bin metrekare büyüklüğündeki fabrikayı gezen Başkan Kütükcü, “Sanayicilerimizin yatırımlarıyla gurur duyuyoruz. Bu tür yatırımlar Konya’nın marka değerini artırıyor” dedi.

Sector Tarım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Kunduracı, Başkan Yardımcısı Fatih Kocaman ve Genel Müdür Süleyman Terlemez’den fabrika ile ilgili bilgiler alan Başkan Kütükcü, ortaklık kültürüne dikkat çekerek “Bu üç kardeşimizin ortak akılda buluşarak Konya’ya böylesine güzel bir tesis kazandırması ortaklık kültürünün yaşatılması açısından da önemli bir örnek. İnşallah bu tesis bu birlik ve beraberlikle daha güzel işlere imza atar” şeklinde konuştu.

yatirimlarla-konya-marka-degeri-artiyor

YATIRIM İŞTAHI DEVAM EDİYOR

Konya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki gelişmelerle ilgili bilgiler de veren Başkan Kütükcü, bölgenin sanayicilerin yatırımlarıyla hızla büyüdüğüne, 4. Genişleme Alanında tahsis edilen 105 sanayi parselinden 39’unda çok kısa bir süre içerisinde üretimin başladığına dikkat çekti.  Kütükcü, ziyarette Konya’nın yatırım iştahının devam etmesinin kendilerini son derece memnun ettiğini de ifade ederek, 5. Genişleme Alanını yatırıma açma çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

YENİ YATIRIMLA BİRLİKTE YENİ UFUKLARA

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren  Sector Tarım  A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Kunduracı ise, tesisin yapım sürecini ve hedeflerini anlattı. Sector tarımın 15 yıldır Konya’da hizmet verdiğini belirten Kunduracı, KOS’ta yaptıkları yeni yatırımlarla birlikte yeni ufuklara açılmayı hedeflediklerini vurguladı.

“Tesisimizde bitki besleme üzerine her türlü şey üretilecek” diyen Kunduracı, “Yıllık 9 bin 600 ton katı bitki ve 8 bin 400 ton sıvı bitki besleme üretimi kapasitesine sahip olan akıllı üretim tesisimiz, el değmeden tam otomatik sistem ile üretim yapıyor. Ortadoğu, Türki Cumhuriyetler ve Avrupa ülkelerine ihracat yapıyoruz. İnşallah ihracat pazarlarımızı daha da geliştireceğiz” ifadelerini kullandı. Kunduracı, ayrıca yatırım sürecinde kendilerine destek veren Konya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’ne de teşekkür etti.> Yeni Meram >Konya > Yatırımlarla Konya marka değeri artıyor
HABER YORUMLARI